TEKNOFEST'e başvuruların son gününde bakanlardan tweet zinciri

AA |  28 Şubat 2019 Perşembe - 21:51 | Son Güncelleme : 28 02 2019 - 21:51

Dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne başvurular sona erdi. Başvuruların son gününde TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'ın başlattığı tweet zincirine bazı bakanlar ve ünlü isimler destek verdi.


Anadolu Ajansının (AA) global iletişim sponsoru olduğu TEKNOFEST  2019'a başvuruların son gününde, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar'ın  Hakkari Merkez Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin  videosuyla başlattığı tweet zincirine çok sayıda bakan ve ünlü isimden destek  geldi.
 
Bayraktar, "Hayal ettiklerini araştırmak, geliştirmek, üretmek için  herkes TEKNOFEST'te. Öyle değil mi?" sorusuyla başlattığı tweet zincirine, Sanayi  ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih  Kacır'ı etiketledi.
 
Bu mesaj üzerine Kacır, "Kesinlikle öyle… Hakkari'den, Rize'ye herkes  #TEKNOFEST'te" diyerek, Rize Merkez Kurtuluş İlkokulu öğrencilerinin videosunu  paylaştı. Kacır, attığı mesaja Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) Yönetim Kurulu  Başkanı Haluk Bayraktar'ı etiketledi.
 
T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar da "Bu gençler çığır açıcı  teknolojilerde ülkemizi en ileri seviyeye taşıyacak." mesajıyla Rize Merkez Şehit  Şuayip Seferoğlu İmam Hatip Ortaokulu'nun videosunu paylaştı. Haluk Bayraktar,  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a hitaben "Ne dersiniz Sn. Bakanım?"  sorusunu yöneltti.
 
Bakanlardan TEKNOFEST'e destek tweetleri
 
Oluşturulan tweet zincirine kayıtsız kalmayan Varank, Haluk  Bayraktar'ın sorusuna, "Maşallah derim :)" yanıtını verdi.
 
 
"Geleceğin Lider ülkesi Türkiye'yi inşa ederken ödüller kazanma ve  genç bilim insanları ile tanışma fırsatı! Genç kardeşlerimizi TEKNOFEST'e  bekliyoruz!" mesajını yazan ve Sinop Merkez Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu  öğrencilerinin videosunu paylaşan Varank, "Öyle değil mi?" diyerek, Gençlik ve  Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nu sosyal medya zincirine ekledi.
 
Bakan Kasapoğlu, mesajında, "Gençliğimiz yarınların gelişmiş ve  müreffeh Türkiye'sini kurmak için TEKNOFEST'te yarışıyor! Alanya Hayate Hanım  Ortaokulu. Herkes #TEKNOFEST'te Öyle değil mi?" diyerek Alanya Hayate Hanım  Ortaokulu öğrencilerinin görüntülerini paylaştı ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet  Nuri Ersoy'u etiketledi.
 
Bakan Ersoy ise, "Doğayı, kültürü, tarihi koruyacak teknolojiler  üretmek için herkes #TEKNOFEST'te!" şeklindeki tweetine Burdur Anadolu İmam Hatip  Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerinin videosunu ekledi ve  tweet zincirine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u ekledi.
 
"Teori ve pratik #TEKNOFEST’te buluşuyor! Öğrencilerimiz için hayal  etme, üretme, başarma fırsatı:   https://www.teknofestistanbul.org/tr/2019-teknoloji-yarismalari" iletisini  paylaşan Bakan Selçuk da Kayseri Melikgazi Yıldırım Beyazıt Ortaokulu  öğrencilerinin görüntülerine yer verdiği tweetinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Cahit Turhan'ı etiketledi.
 
Bakan Turhan da, "Ulaşılamayan yer kalmasın diye, Herkes  #TEKNOFEST'te" şeklindeki mesajının yer aldığı iletisinde Tokat Bilim ve Sanat  Merkezi'nde öğrencilerin yer aldığı görüntüyü paylaştı.
 
Turhan'ın pası kendisine atması üzerine İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu, attığı tweette "#MilliTeknolojiHamlesi ülkemizin bağımsızlığı ve güvenliği  için atılmış büyük bir adım. Geleceğin güvenli Türkiye'sini gençlerimiz kuracak!"  mesajına yer verdi.
 
Soylu,  Şırnak Cizre Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu  öğrencilerinin yer aldığı videoyu paylaştı.
 
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Bakan Soylu'nun kendisini  etiketlemesi üzerine paylaştığı iletide, "Türkiye'nin her yerinden #TEKNOFEST'e  katılan gençlerimiz, bize istikbalimizin göklerde olduğunu gösteriyor!"   ifadesine yer verdi.
 
Van İpekyolu Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencilerinin görüntülerini  paylaşan Demir, tweetinde TEKNOFEST'in resmi hesabını etiketledi.
 
Zincir, organizasyonun resmi hesabından yapılan, "Biz de  yarışmacılarımız gibi heyecanlıyız! Türkiye'nin birikimi ve geleceği ile tanışma  fırsatı #TEKNOFEST'te, 2019 Teknoloji Yarışmaları'nda! Bugün başvurular için son  gün." ifadesiyle son buldu.   

ETİKETLER