Tekerlekli sandalye bağışladı, cezadan kurtuldu

AA |  08 Kasım 2017 Çarşamba - 21:08 | Son Güncelleme : 08 11 2017 - 21:12

Ordu'da telefonla tehdit iddiasıyla hakkında soruşturma açılan bir kişi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na tekerlekli sandalye bağışlaması şartıyla uzlaşarak cezadan kurtuldu.


Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, yaptığı yazılı açıklamada,  Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde kurulan uzlaştırma bürosunun faaliyetlerinin  etkin şekilde sürdürüldüğünü belirtti.
 
Uzlaşma sayesinde mağdurların zararlarının giderildiğini, taraflar  arasındaki husumetin bitirilerek barış ve uzlaşı ortamı sağlandığını vurgulayan  Ayaz, faillerin de ceza almaktan kurtulduğunu kaydetti.
 
Uzlaşma bürosunun yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Ayaz, şöyle  devam etti:
 
"Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2016/9860 sayılı soruşturma dosyasında  başka illerde yaşayan iki müştekiyi ucuz fiyata taksi plakası çıkartma vaadiyle  dolandıran iki şüphelinin, 340 bin lira tutarındaki müştekiler zararını  karşılamaları şartıyla taraflar arasında uzlaşma sağlanmıştır. Cumhuriyet  Başsavcılığımızın 2016/8055 sayılı soruşturma dosyasında  müştekiyi telefonla  aramak ve SMS göndermek suretiyle hakaret ve tehdit eden şüphelinin engellilerin  kullanması maksadıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na tekerlekli  sandalye bağışlaması şartıyla taraflar arasında uzlaşma sağlanmıştır. "
 
Öte yandan Ayaz, bir başka soruşturmada ise aracına çarpan müştekiye  hakaret eden şüphelinin, Ordu İli Çocuk Koruma İlk Müdahale Biriminde misafir  edilen çocukların kullanması maksadıyla bin liralık kıyafet bağışlaması şartıyla  taraflar arasında uzlaşma sağlandığını da kaydetti.