TCDD 79 sözleşmeli personel alacak

AA |  10 Haziran 2020 Çarşamba - 14:23 | Son Güncelleme : 10 06 2020 - 14:31

TCDD'ye 79 sözleşmeli personel alımı yapılacak. KPSS'den 70 puan ve üzeri alan adayların başvurabileceği ilan için son gün 13 Temmuz olarak belirlendi.


TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü, yardımcı makinist  pozisyonunda istihdam etmek üzere 79 sözleşmeli personel alacak.
 
Genel Müdürlüğün Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, 79  personelin açıktan ataması için ilgili mevzuat kapsamında 8 Ağustos'ta sınav  yapılacak.
 
Giriş sınavına başvuracak adayların, tren makinist ehliyetine sahip  bulunması, raylı sistemler alanında eğitim almış olması ve geçerlilik süresi  devam eden KPSS'den 70'ten az olmamak üzere sınav duyurusunda belirlenen asgari  puanı almış olması gibi şartları sağlamaları gerekiyor.
 
Başvuru için gerekli belgeler 13 Temmuz'a kadar TCDD Genel Müdürlüğüne  ulaştırılacak. Sınav yeri daha sonra duyurulacak. Aranılan şartları taşıyan  adaylar, ilanda belirlenen KPSS puan türünden en yüksek puanı alandan başlamak  üzere sıralamaya tabi tutularak girişi sınavına çağrılacak.
 
 Giriş sınavını başarmış sayılmak için yazılı ve sözlü/uygulamalı  sınavların her birinden en az 70 puan alınması zorunlu olacak. Adayların nihai  başarı puanı KPSS, yazılı ve sözlü/uygulamalı sınav notlarının aritmetik  ortalaması alınarak bulunacak.
 
Alınacak sözleşmeli personel, kurumun İstanbul, Ankara, İzmir, Sivas Malatya ve Afyonkarahisar'daki birimlerinde görevlendirilecek.