TBMM'ye saldırı girişiminde yeni gelişme!

AA |  15 Mayıs 2019 Çarşamba - 12:52 | Son Güncelleme : 15 05 2019 - 13:29

TBMM'de saldırı girişiminde bulunan ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan 2 DHKP-C şüphelisi için 4 gün gözaltı süresi verildi.


 Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) banko  görevlisini rehin almaya çalışan, DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirlenen biri  kadın iki kişinin gözaltı süresi 4 gün uzatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca TBMM'de dün banko görevlisini rehin  almaya çalışırken, koruma görevlilerinin anında müdahalesi ile gözaltına alınan  DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirlenen biri kadın iki kişinin, 14 Mayıs'tan  geçerli olmak üzere 4 gün gözaltı süresinin uzatılmasına karar verildi.
 
Zanlıların Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube  Müdürlüğü'ndeki ifade süreçlerinin devam ettiği öğrenildi.
 
Bomba düzeneği süsü verilmiş parfüm kutusu ele geçirildi
 
TBMM Başkanlığından yapılan açıklamada, dün TBMM Dikmen Kapısı'na  gelen biri kadın iki kişinin, bir milletvekili ile randevuları olduğunu  söyleyerek, Meclise girmek istediği belirtilmişti. Giriş bölümünde polislerin arama ve güvenlik sorgulaması sırasında,  zanlıların banko görevlisini rehin almaya çalıştığı ancak koruma görevlilerinin  anında müdahalesi ile iki zanlının gözaltına alındığı ifade edilmişti.  Zanlılarla ilgili ilk incelemede, kadın zanlının hakaret suçundan  arama kaydının bulunduğu, ayrıca her iki şüphelinin terör örgütü DHKP-C ile  bağlantılı olduğunun belirlendiği kaydedilmişti.
Zanlıların üzerinde yapılan aramada, bomba düzeneği süsü verilmiş bir  parfüm kutusu ile el yapımı kesici aletler bulunduğu aktarılmıştı.
 

ETİKETLER