TBMM kararı Resmi Gazete'de yayımlandı

AA |  16 Mayıs 2019 Perşembe - 7:00 | Son Güncelleme : 16 05 2019 - 7:00

TBMM'de down sendromlu ve otistik bireyler için kurulan araştırma komisyonuna üye seçimine dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.


Buna göre, down sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarının  yaygınlığının tespiti ile ilgili bireylerin ve ailelerinin sorunlarının çözümü  için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis  Araştırması Komisyonu Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik oldu.
 
AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu başkanvekili,  AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu sözcü, AK Parti Kayseri  Milletvekili Hülya Nergis ise katip üye seçildi.
 
Komisyon üyeleri ise HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, AK Parti  Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin  Cesur, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, CHP Karabük Milletvekili  Hüseyin Avni Aksoy, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Kırşehir  Milletvekili Metin İlhan ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali  Cevheri'den oluştu.
 

ETİKETLER