TBMM'den Mehmetçik'e destek!

09 Ekim 2019 Çarşamba - 16:40 | Son Güncelleme : 09 10 2019 - 17:13

TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın Barış Pınarı Harekatı'nın başladığını duyurmasının ardından CHP, MHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Barış Pınarı Harekatı'nın başladığını belirterek, "Türkiye'nin hedefi terör koridorunu yok etmek, barış koridorunu tesis etmek." dedi.

TBMM Genel Kurulunda milletvekilleri, TSK'nin, Suriye Milli Ordusu ile birlikte Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e başarılar diledi.


Şentop, Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin paylaşımda bulundu. Mustafa Şentop, paylaşımında, "Barış Pınarı Harekatı başladı. Türkiye'nin hedefi terör koridorunu yok etmek, barış koridorunu tesis etmek. Cenab-ı Hak Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun." ifadelerini kullandı.
 
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: "Barış Pınarı Harekatı için, “Şanlı ve Muzaffer Ordumuz; Sınırımızı PKK/YPG ve DEAŞ teröründen temizlemek, Fırat’ın doğusunda barış ve istikrarı sağlamak, bölge halkını terör örgütlerinin zulmünden kurtarmak için #BarışPınarıHarekatı başlamıştır. Allah yâr ve yardımcımız olsun.” dedi."
 
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: "#BarışPınarıHarekatı başlamıştır. Cenab-ı Allah en kısa sürede zaferler nasib etsin.  Mehmetçiğimizin ayağına taş değmesin, Allah milletimize zeval vermesin."
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak: "Bölgedeki terör unsurlarını temizlemek ve Suriyeli kardeşlerimiz için yeniden güvenli bir yaşam alanı sağlamak amacıyla başlatılan #BarışPınarıHarekatı'nda kahraman askerlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Allar yar ve yardımcınız olsun. Dualarımız sizinle..."
 
 
MİLLETVEKİLLERİNDEN HAREKATA DESTEK
 
 TBMM Genel Kurulu çalışmaları sürerken AK Parti Grup Başkanvekili  Bülent Turan söz alarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Barış Pınarı  Harekatı'nı duyurduğu açıklamasını okudu. AK Parti, MHP ve İYİ Parti  milletvekilleri, bu açıklamayı alkışlarla karşıladı.
 
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, harekata katılan Mehmetçik'e,  yolunun açık olmasını diledi. Özkoç, askerlerin bir tekinin ayağına taş  değmemesi, sağ salim gelmesi için duacı olduklarını belirterek, "Türk milletinin  her konuda başarıyla girdiği mücadeleden çıkması Meclisimizin yüz akı olacaktır."  dedi.
 
MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, orduya Allah'tan başarı  dileyerek, "Allah yar ve yardımcıları olsun. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde  girişilen en önemli operasyonlardan biri. Ciddiyetinin herkes tarafından  kavranması gerekir. Basit kısır, siyasi çekişmelerin bu meseleler üzerinden  yapılmaması konusunda Meclisin de hassasiyet göstereceğini umuyorum. Bu milli  meseledir. Sonuna kadar TBMM, çelikleşmiş iradesiyle devletinin, ordusunun  yanında olmalıdır, olacaktır da. Allah hayırlı uğurlu etsin." diye konuştu.
 
 
İYİ Parti Grubu adına söz alan Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Türk  ordusunun, ezelden beri gittiği yerlere adaleti, hoşgörüyü götürdüğünü, bu  topraklarda da Türklüğe yaraşır şekilde hareket ederek, sivil vatandaşlara zarar  vermeden, Türkiye'nin varlığını tehdit eden unsurları yok edeceğini belirtti.
 
Konuşmaların ardından birleşimi yöneten TBMM Başkanvekili Levent Gök  de Türkiye'nin ulusal güvenliği açısından önemli bir harekatın başladığını  öğrendiklerini söyledi. Gök, Türkiye'nin uluslararası hukuktan aldığı yetkiyle, kendi  güvenliğini tehlikeye atan unsurları bertaraf etmek amacıyla, Suriye'nin toprak  bütünlüğüne saygı duymayı taahhüt ederek başlattığı harekatta, komutanlara ve  askerlere başarı diledi.  Levent Gök, "Hiçbir arkadaşımızın ayağına çakıl taşı gelmesini arzu  etmeyiz. Umarım kısa sürede harekat sonuçlandırılır. Hepimizin özlem duyduğu,  Türkiye'nin güvenliğinin sağlandığı, kimsenin tehdit altında hissetmediği, tüm  dünyaya adaleti, hukuku, insanlara olan saygısını gösteren anlayış içinde bu  harekatın başarılı geçmesi dileğiyle TSK ve devletimize başarılar diliyorum.  Allah onların yanında olsun." değerlendirmesinde bulundu.
 
 
 
 

ETİKETLER