Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş için TBMM'de tören

AA |  27 Ekim 2020 Salı - 14:17 | Son Güncelleme : 27 10 2020 - 16:13

Eski Sağlık bakanlarından Osman Durmuş, geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında yaşamını yitirdi. Durmuş için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.


Törene Durmuş'un ailesi ve yakınlarının yanı sıra, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, eski Sağlık Bakanlarından Recep Akdağ, çok sayıda yeni ve eski milletvekili katıldı.
 
 
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
 
Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un cenazesi, TBMM'de düzenlenen törenin ardından Karşıyaka Mezarlığındaki Ahmet Efendi Camisi'ne getirildi. Cenaze törenine, Durmuş'un ailesi ve yakınları ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Durmuş'un cenazesi, ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.
 
 
Osman Durmuş, 5 Ağustos 1947'de Çankırı'da doğdu.
 
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Osman Durmuş, aynı fakültenin Anatomi Ana Bilim Dalı'nda uzmanlık eğitimi yaptı ve Ankara Hastanesinde genel cerrahi ihtisasını tamamladı.
 
 
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Durmuş, 1990'da doçent, 2003 yılında profesör oldu. Ulusal ve uluslararası yayınlarda yaklaşık 60 makalesi yayımlanan Durmuş, MHP'den Kırıkkale Milletvekilliği yaptı.
 
 
57'inci Hükümet'te Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Osman Durmuş, evli ve 3 çocuk babasıydı.