TBMM Başkanı Yıldırım şehit Ortanca'nın babaevini ziyaret etti

AA |  04 Ekim 2018 Perşembe - 18:50 | Son Güncelleme : 04 10 2018 - 20:28

Yıldırım, geçen yıl Tunceli'de polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan pilot komiser Abdullah Ortanca'nın babaevini ziyaret etti


TBMM Başkanı Binali Yıldırım, geçen yıl Tunceli'de polis  helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan pilot komiser Abdullah Ortanca'nın  İzmir'deki babaevini ziyaret etti. 
 
Karşıyaka'da bulunan Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin  açılış törenine katılan Yıldırım, daha sonra Alaybey Tersanesi'nde incelemelerde  bulundu.
 
 
Askeri törenle karşılanan Yıldırım'ın ziyareti basına kapalı olarak  gerçekleşti. Yıldırım buradan, 18 Nisan 2017'de, Tunceli'de polis helikopterinin  düşmesi sonucu şehit olan pilot komiser Abdullah Ortanca'nın Karabağlar ilçesinde  bulunan babaevini ziyaret etti.
 
 
Basına kapalı gerçekleşen ziyaretten sonra Sabancı Kültür Sarayı'na  gitmek için yola çıkan Yıldırım'ı Limontepe Mahallesi'nde vatandaşlar durdurup,  taziye çadırına davet etti. Geçen pazar günü Konya'da geçirdikleri trafik kazası  sonucu hayatını kaybeden İhsan Soylu ve Gönül Turan'ın yakınlarına çadırında  başsağlığı dileyen Yıldırım, dua etti.
 
Yıldırım, taziye çadırından çıkışında vatandaşlarla hatıra fotoğrafı  çektirdi.
 

ETİKETLER