TBMM Başkanı Yıldırım'dan af açıklaması

23 Eylül 2018 Pazar - 11:16 | Son Güncelleme : 23 09 2018 - 11:48

Özbekistan ziyareti öncesi havalimanında açıklamalarda bulunan TBMM Başkanı Yıldırım, MHP'nin af teklifi konusunda, "Bütün kanun teklifleri nasıl işlem görüyorsa bu teklif de aynı şekilde işlem görecektir" ifadesini kullandı.


Meclis Başkanı Binali Yıldırım,  "Yeni dönemde iç tüzüğün uyarlanması konusu var. Partilere yeni iç tüzükle ilgili tekliflerinizi TBMM'ye getirirseniz bir çalışma yapılabilir demiştim. Şuana kadar gelen bir teklif olmadı" dedi.
CHP milletvekili Enis Berberoğlu'nun tahliye edilmesi hakkında konuşan TBMM Başkanı Yıldırım, "Enis Berberoğlu hakkında hukukçular tartışıyorlar. Verilen karardan sonra Berberoğlu tahliye edilmiştir, bu önemlidir. Bundan sonraki süreç kendi içinde devam edecektir" dedi.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım yaptığı açıklamada "Mevcut iç tüzük parlamenter sisteme uygun  olarak icra ettiğimiz bir iç tüzüktür. Şimdi bunun Cumhurbaşkanlığı Hükümet  Sistemine göre yeniden uyumlaştırılması var. Ayrıca yine yeni sistemde kanunların  yapılma şeklinin değiştiğini dikkate alarak gerekli yeni düzenlemeler olması da  söz konusu" dedi.

ETİKETLER