Tatlıses TV yayın hayatına son verdi.. İbrahim Tatlıses'ten sert açıklama

05 Eylül 2014 Cuma - 15:59 | Son Güncelleme : 05 09 2014 - 15:59

İbrahim Tatlıses'in, 11 yıldır kendisine para kazandırmadığı gerekçesiyle kapatma kararı aldığı "Tatlıses TV"si, uydu borçları nedeniyle yayın hayatına son vermek zorunda kaldı.


İbrahim Tatlıses 'in kendi adını taşıyan Tatlıses TV'si, borçları nedeniyle kapandı.
İbrahim Tatlıses'in, 11 yıldır kendisine para kazandırmadığı gerekçesiyle kapatma kararı aldığı "Tatlıses TV"si, uydu borçları nedeniyle yayın hayatına son vermek zorunda kaldı.

"Kolumu kesseydiniz canım bu kadar yanmayacaktı. Sayın bakanıma seslendim, ama boşunaymış meğer!" diyen Tatlıses, şöyle konuştu: "11 senedir o televizyonu ayakta nasıl tuttuğumuzu bir biz biliriz bir de Allah, bir de çalışanlar... Gerisi hava cıva ! Halkın dilini kestiniz. Tatlıses TV'nin 80 bin dolar teminat mektubu var. Kesintiye uğraması utanç verici bir olay. Tatlıses TV çocuğum gibidir. Neden diye soranlara cevabım şudur; TÜRKSATIN LİSANSINIZI iptal ederiz..! Tehditleri bizi yıldırdı..!"

İbrahim Tatlıses, yaklaşık 11 yıldır yayın hayatını sürdüren kanalın, uydu borçları nedeniyle kapatılmasına isyan etti:

"Tatlıses'in yayını kesilmiş vaziyette.Kolumu kesseydiniz canım bu kadar yanmayacaktı. Sayın bakanıma seslendim, ama boşunaymış meğer!

11 senedir o televizyonu ayakta nasıl tuttuğumuzu bir biz biliriz bir de Allah, bir de çalışanlar... Gerisi hava cıva ! Halkın dilini kestiniz.

Tatlıses TV'nin 80 bin dolar teminat mektubu var. Kesintiye uğraması utanç verici bir olay. Tatlıses TV çocuğum gibidir, başka bir çocukla asla istemem.

Kapatma kararı çok ağır bir karardır, sayın genel müdürüm ve sayın bakanım size yalvarmıyorum sadece…

Bu arada parasını ödemeyen bir sürü kanal var..."