Havada, karada, denizde Kurban Bayramı yoğunluğu!

AA / DHA |  17 Ağustos 2018 Cuma - 16:29 | Son Güncelleme : 18 08 2018 - 1:47

Kurban bayram tatilinin başlaması beraberinde trafikte yoğunluğu da getirdi. Başta karayolu olmak üzere deniz ve havayolunda yoğun trafik var.


Kurban Bayramı tatili nedeniyle yola çıkanların, TEM otoyolu Kocaeli kesiminde oluşturduğu yoğunluk gece saatlerinde de devam etti. Araçlar zaman zaman Bekirdere rampası geçişinde adım adım ilerledi. Yoğunluğun ilerleyen saatlerde de devam etmesi bekleniyor. Karayolunda yaşanan trafik deniz ve havaya da sıçradı.
 
FERİBOTLAR KALKIŞ SAATİNİ GÖZETMİYOR
 
Bayram tatili için mesai bitiminde yola çıkan ve Marmara ile Ege  Bölgesi'ndeki kentlere ulaşmak için Çanakkale, Eceabat, Gelibolu ile Lapseki'deki  iskelelerini kullananlar zaman zaman uzun araç kuyrukları oluşturdu.  Lapseki iskelesinde 3 kilometreye ulaşan kuyrukta bekleyenler seyyar  satıcılardan simit ve su aldı. Bazı vatandaşlar ise cep telefonları ile kuyruğu görüntüledi. Yaşanan kısmi yoğunluk dikkate alınarak, dolan feribotlar kalkış saati  gözetilmeden hareket ediyor. 
 
Havayoluyla tatile gidecek vatandaşlar havaalanlarına akın etti. Atatürk Havalimanı başta olmak üzere birçok havalanında yoğunluk yaşanıyor. 
 
 
 

ETİKETLER