Tarım ve Orman Bakanlığı milli bilgi sistemine geçiyor

AA |  12 Ocak 2019 Cumartesi - 11:36 | Son Güncelleme : 12 01 2019 - 11:36

Tarım ve Orman Bakanlığı yazılım ekibinin geliştirdiği yerli ve milli personel bilgi sistemiyle merkez ve taşra teşkilatında görev yapan yaklaşık 152 bin çalışanın özlük hakları işlemleri yapılabilecek.


Tarım ve Orman Bakanlığı,  çalışanlarının özlük hakları işlemlerinin yürütüleceği yerli ve milli personel  bilgi sistemine geçiyor.   Tarım ve Orman Bakanlığı  Personel Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında görevli bir  yazılım ekibi tarafından tamamen öz kaynaklarla "Personel Bilgi ve Yönetim  Sistemi" yazılımı geliştirildi.
 
 Yeni sistemle, bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapan  yaklaşık 152 bin personelin özlük bilgileri, atama, yer değiştirme, kadro, terfi,  emeklilik, disiplin, izin, mal bildirimi gibi iş ve işlemleri yapılabilecek.  Uygulama sayesinde bakanlığın en önemli ihtiyaçlarından biri olan personelin  kendilerine ait özlük bilgilerini takip edebilecekleri ve taleplerini  iletecekleri bir ortam oluşturulacak. Uygulamanın 1. fazı olan memur takip bölümü Şubat 2019'da kullanımına  açılacak, 2. fazında yazılım geliştirmeleri ise yapılacak.Dışarıdan alındığında yaklaşık 15 milyon lira harcama gerektiren  yazılımın bakanlık personelince geliştirilmesiyle bu tutarda da tasarruf  sağlanmış oldu.