Tarihi karakterlerin aslında nasıl göründüklerini gösteren 10 çalışma 20 February, 19:09'de eklendi

Okullarda, kitaplarda, hatta çoğu belgeselde çoğu şeyin bize gösterilenlerden farklı olduğu hepimizin malumu. Bu durum, özellikle tarihi karakterlerin ve figürlerin tahmini görüntüleri olunca ayrı bir önem kazanıyor. Biz de bu sebepten ötürü aslında olanlarla bildiklerimiz arasındaki farkı sizlere gösterelim istedik. İşte aslında öğrendiğimizden çok daha farklı görünen 10 tarihi karakter...

1. 1. Kopernik
Nikolas Kopernik Prusya İmparatorluğu'na bağlı Ermland Derebeyliği'nde katolik piskopos danışmanı, boş zamanlarında matematik, astronomi ve harita bilimi ile meşgul olan amatör bilimadamı.
2. 2. Nefertiti
Nefertiti, Mısır kraliçesi, Mısır Firavunu IV. Amenhotep'in eşi, Firavun Tutankhamun'un kayınvalidesidir. Adının kelime anlamı "güzellik geliyor" ya da "güzelden gelen" anlamındadır. Nefertiti Mısır'ın en güçlü kadınlarından biriydi.
3. 3. Tutankamon
Tutankhamun ya da Tutankamon Mısır firavunu. MÖ 1332-MÖ 1323 yılları arasında hüküm sürmüştür. Genç yaşta vefat etmiştir. 
4. 4. Dante
Dante Alighieri İtalyan ozan ve politikacı. Gerçek adı olan Durante'yi kısaltarak Dante diye kullanmıştır. En bilinen eseri, ahirete yapılan bir yolculuğu anlattığı İlahi Komedya'dır.
5. 5. William Shakespeare
William Shakespeare, İngilizce'nin en büyük yazarı ve dünyanın seçkin drama yazarı kabul edilen İngiliz şair, oyun yazarı ve oyuncu. Sıklıkla İngiltere'nin ulusal şairi ve "Avon'un Ozanı" olarak anılır.
6. 6. Tarsuslu Pavlus
Pavlus ya da Tarsuslu Pavlus, Pavlik Kiliselerin kurucusu Hristiyan misyoner. Miladi birinci asırda yaşamış Roma vatandaşı Farisi Yahudilerindendir. Asıl adı Saul’du. Luka'nın kaleme aldığı İncil'de önemli bir yere sahiptir.
7. 7. Noel Baba
Noel Baba, Noel arifesini Noel'e bağlayan gece evlere gizlice girerek çocuklara hediye bıraktığına inanılan efsanevi kişi. Elfleri ile birlikte çocuklar için oyuncaklar yapar.
8. 8. 4. Henry
Bearn prensi ve Fransa Kralı IV. Henri, 1589-1610 yılları arasında Fransa kralı, 1572-1610 yılları arasında Naverra Kralı. Burbon hanedanından gelen ilk kraldır.
9. 9. 3. Richard
III. Richard 1483 – 1485 döneminde Plantagenet Hanedanı'nin bir altkolu olan York Hanedanı'ndan son olarak krallık yapan İngiltere Kralı.
10. 10. Johann Sebastian Bach
Johann Sebastian Bach (21 Mart 1685 - 28 Temmuz 1750) dünyaca ünlü Alman barok müzik bestecisi ve sanatçıdır.

Bilgiler wikipedia'dan derlenmiştir.

Görsel kaynak: https://lenta.ru/photo/2014/10/23/faces/#9