Taksim'e çıkan yollar araç trafiğine kapatıldı!

AA |  01 Mayıs 2019 Çarşamba - 8:15 | Son Güncelleme : 01 05 2019 - 8:51

İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları dolayısıyla Taksim Meydanı'na çıkan yollar araç trafiğine kapatıldı.

Beşiktaş Meydanı ve Barbaros Bulvarı çevresinde de çok sayıda polis sabahın erken saatlerinden itibaren geniş güvenlik önlemi aldı.


1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde, toplantı ve  gösteri yürüyüşü yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı ve çevresinde sıkı  güvenlik önlemleri alındı.  Güvenlik önlemleri kapsamında Taksim Meydanı, Talimhane, Tarlabaşı,  Divan Kavşağı, Gezi Parkı etrafı, The Marmara önü ve Sıraselviler ile İstiklal  Caddesi'ne kadar tüm bölge, demir bariyerlerle çevrildi.
 Polis ekipleri, Taksim Meydanı'na çıkan bazı yerlere kontrol noktaları  kurdu. Vatandaşların ve turistlerin meydana giriş ve çıkışlarına izin verilmiyor.  Taksim Meydanı'ndan Tünel'e kadar İstiklal Caddesi'ne açılan tüm  yollar ve sokaklarda da güvenlik önlemleri alındı. Demir bariyerlerle kapatılan  cadde ve sokaklarda polis ekipleri nöbet tutuyor.Ayrıca Taksim'e çıkan tüm yollarda ve kavşaklarda trafik ekipleri de  hazır bekliyor.
 
 
Öte yandan Osmanbey Metro İstasyonu-Taksim Metro İstasyonu-Şişhane  Metro İstasyonu, Kabataş-Taksim Füniküler Hattı, Karaköy-Tünel Füniküler hattı  yolu da trafiğe kapatıldı.
 
 
Beşiktaş'ta da önlemler alındı
 
Beşiktaş Meydanı ve Barbaros Bulvarı çevresinde de çok sayıda polis ekibi sabahın erken saatlerinden itibaren geniş güvenlik önlemi aldı.Beşiktaş ve çevresinde çevik kuvvet ekiplerinin yanı sıra çok sayıda güven timleri ve yunus ekipleri de herhangi bir olumsuzluğa karşı hazır bekletiliyor. Meydan ve bulvara çıkan yollara Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) konuşlandırıldı. Bölgede itfaiye ve sağlık ekiplerinin de hazır bekletildiği görüldü.
 
 
 
 
    Öte yandan Osmanbey Metro İstasyonu-Taksim Metro İstasyonu-Şişhane  Metro İstasyonu, Kabataş-Taksim Füniküler Hattı, Karaköy-Tünel Füniküler hattı  yolu da trafiğe kapatıldı.

ETİKETLER