Suzan Avcı kimdir? Suzan Avcı'nın sağlık durumu nasıl?

21 Şubat 2018 Çarşamba - 13:28 | Son Güncelleme : 21 02 2018 - 13:28

Suzan Avcı kimdir? Suzan Avcı'nın sağlık durumu nasıl? Sorularının yanıtları merak konusu oldu. Hastanede tedavi altına alınan ünlü Yeşilçam yıldızı Suzan Avcı hakkında tüm merak edilen bilgileri haberimizde derledik.


Yeşilçam'da başarılı oyunculuğu ve güzelliğiyle büyüleyen Suzan Avcı fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Peki Suzan Avcı'nın sağlık durumu nasıl oldu? İşte Suzan Avcı'nın kızından sağlığı hakkındaki bilgiler...

"DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN" 
Binnaz Avcı, yaptığı son paylaşımda annesi Suzan Avcı'nın sağlık durumu hakkında bilgi verdi: Ağır bir enfeksiyon sonucu annemi hastaneye yatırdım. Dualarınızı eksik etmeyin. Hamdolsun kötüye gitmiyoruz, ama hastanedeyiz yarınki testlerimiz önemli dualarınızı bekliyoruz.
 
SUZAN AVCI KİMDİR?
 
Suzan Avcı (gerçek ismi Suzan Bizavcı, d. 25 Eylül 1937, Bursa), Türk sinema sanatçısı, aktris.
 
Hayatı
 
1937'de Bursa'ya göç eden bir ailenin kızı olarak, Bursa'da doğmuştur. Annesi Kırım Tatarı, babası ise Kazan Tatarı'dır. Suzan Avcı 1943 yılında babasını kaybetti. Annesi ve üç kız kardeşiyle birlikte yaşamaya başladı. İlkokulu bitirdikten sonra İstanbul'a taşındılar ve annesinin çalıştığı tekstil fabrikasında çalışmaya başladı.
 
13 yaşındayken Yıldız Dergisi'nin düzenlediği bir yarışmaya başvurur. Yarışma ödülü Metin Erksan'ın bir filminde oynamaktır. Kazandığı halde annesi filmde oynamasına engel olur. 15 yaşındayken o sıralarda evli olan Alp Akşiray ile tanışır. Daha sonra yaşını büyüterek evlenirler. Bu evlilikten Mete adında oğulları doğar. Bu sıralarda Yıldız Mecmuasındaki Sinema güzeli yarışmasına başvurur ve üçüncü olur. Muammer Karaca tiyatrosunda kısa bir süre çalıştıktan sonra Toto Karaca tiyatrosuna girer.
 
 
Filmleri ve kariyeri
 
1956 yılında başladığı sinema kariyerinde özellikle Yeşilçam filmlerinde kötü karakteri canlandırdı. Filmlerinde iyi kadınlar kadar önemli rollere sahip olan Avcı Vamp kadın imajıyla bütünleşti. 1962 yılında Şehvet Uçurumları filmiyle büyük etki yaratır. 1966 yılında Turist Ömer filminde oynar. Bu filmin senaristi Erdoğan Tünaş ile 1970'de evlenir. Binnaz Avcı'nın annesi, Aydan Şener'in teyzesidir.
 
Plağı
 
Yeşilçam'ın en üretken olduğu dönemler olan 1960'lı ve 1970'li yıllarda Fikret Hakan'dan Fatma Girik'e , Yılmaz Köksal'dan Hülya Koçyiğit'e kadar onlarca sinema oyuncusu müzik plakları doldurmuşlardı. Bu plak yapan sinemacılar kervanına Suzan Avcı da da katıldı ve bir 45'lik plak da o doldurdu Bu plak:
 
1964 - Bana Derler Çapkın Suzan / Tabya Başında Kızlar Yan yana - Serengil 10005