Suriyeli hamile kumasını bıçaklayarak öldürdü

DHA |  06 Mayıs 2019 Pazartesi - 12:37 | Son Güncelleme : 06 05 2019 - 16:00

Adana'da, Songül K. (32), eşi Aydın K.'nin (34) üzerine kuma olarak getirdiği 5 aylık hamile Suriyeli Takrid Dirbaye'yi (18) bıçaklayarak, öldürdü.


Olay Seyhan ilçesi Ova Mahallesi'nde dün akşam meydana geldi. İddiaya göre, Suriye'deki iç savaştan kaçarak Halep'ten bir süre önce ailesiyle Adana'ya gelen 18 yaşındaki Takrid Dirbaye yaklaşık 1.5 yıl önce evli Aydın K. (34) ile resmi nikah olmadan evlendi. 
 
Ancak eve kuma gelmesine karşı çıkan Songül K. (29) sürekli Suriyeli kadın ile tartışmaya başladı. Kocasının Suriyeli kadın ile ilgilenmesi ve kadının hamile kalmasını kıskanan Songül K. dün gece de yine kuması ile tartıştı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken Songül K. bıçak ile Dirbaye'yi birkaç yerinden bıçaklayıp evden kaçtı. 
 
 
Bir süre sonra eve gelen Aydın K., Dirbaye'yi kanlar içinde bulunca hemen kendi imkanlarıyla özel bir hastaneye kaldırdı. Genç kadın oradan da Adana Şehir Hastanesine sevk edildi ancak 5 aylık hamile olan Dirbaye kurtarılamadı. 
 
 
ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
 
Emniyette sorgusu tamamlanan cinayet şüphelisi Songül K., sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adana Adli Tıp Birimi'ne götürüldü. Burada kendisini görüntüleyen gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Songül K.'nin, pişman olup olmadığına ilişkin soru karşısında gülümsediği görüldü. Songül K., daha sonra adliyeye sevk edildi.

ETİKETLER