Suriye sınırındaki mahalleye "Zeytin Dalı" ismi verildi

AA |  08 Şubat 2018 Perşembe - 16:31 | Son Güncelleme : 08 02 2018 - 16:33

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde bir mahalleye "Zeytin Dalı" ismi verildi.


Akçakale Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de  yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla Suriye sınırında yeni  oluşturulan bir mahalleye "Zeytin Dalı" isminin verilmesini kararlaştırdı.
 
Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, konuyla ilgili yaptığı  açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı'nın en başından sonuna kadar meşru olduğunu ve  bu noktada herhangi bir tereddüde yer olmadığını belirtti.
 
Türkiye sınırlarının etrafında kümelenen terör belasını defetmek için  Mehmetçik'in sınır ötesinde kahramanlık destanı yazdığını vurgulayan Ayhan, şöyle  konuştu:
 
"Teklifimiz üzerine Belediye Meclisi üyeleri oy birliğiyle Zeytin Dalı  Harekatı'nın adını yeni oluşturduğumuz bir mahalleye verdi. Yarın torunlarımız bu  ismi gördüklerinde 'dedelerimiz bu harekatı yaptı ve vatanı bize güvenli bir  şekilde bizlere teslim etti' diye düşünmelerini istiyoruz. Daha önce başarıyla  sonuçlanan Fırat Kalkanı Harekatı ismini de bir mahalleye vererek,  ölümsüzleştirmeyi amaçlıyoruz. Belediye olarak güvenlik güçlerimizin yanında  olmaya devam edeceğiz. Kararın ilçemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını  diliyorum. Rabbim, ordumuzu ve askerlerimizi korusun, muzaffer eylesin inşallah."
 
Bu arada Ayhan, Akçakale 2. Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Ufuk  Küçük'ü makamında ziyaret ederek, zeytin dalı ve Türk bayrağı hediye etti.

ETİKETLER