Süper Loto'da büyük ikramiye 20 milyona ulaştı! Süper Loto 18 Ekim çekilişi

19 Ekim 2018 Cuma - 9:17 | Son Güncelleme : 19 10 2018 - 9:17

Süper Loto çekilişi dün akşam gerçekleştirildi. Milli Piyango İdaresi tarafından her hafta Perşembe akşamları noter huzurunda gerçekleştirilen Süper Loto çekilişi 9. kez devretti. Süper Loto'da büyük ikramiye 20 milyona ullaştı. İşte kazandıran numaralar...


Süper Loto çekilişinde büyük ikramiye 20 milyona ulaştı. Dün akşam gerçekleştiren Süper Loto çekilişinde 6 bilen çıkmayınca Süper Loto çekilişi 9. kez devretti. Büyük ikramiyenin her geçen hafta katlandığı Süper Loto'da büyük ikramiye tam 20 milyona ulaştı. Peki Süper Loto çekilişinde dün akşam kazandıran numaraları hangileri...

Oyunun Özellikleri
 
İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.
 
Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.
 
İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.
 
İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.
 
Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.
 
Süper Loto oyununda büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir.
 
Süper Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,
 
(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir.