Sultan ve eşi tatilde

DHA |  29 Eylül 2012 Cumartesi - 17:22 | Son Güncelleme : 29 09 2012 - 17:22

Balayı için Akçakoca'yı seçen çift...


Osmanlı Padişahı Sultan 2’nci Abdülhamid’in torunu Nilhan Vatansever Osmanoğlu ile eşi Mehmet Behlül Vatansever, Düzce’nin Akçakoca İlçesi’nde bulunan Sky Tower Otel’de balayı tatillerini geçiriyorlar.

Nilhan Vatansever Osmanoğlu ile eşi Mehmet Behlül Vatansever, gelinin amcası Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu ve eşi Walaa Osmanoğlu, tatil için Sky Tower Otel’e geldi. Otelin kral odasında kalan Vatansever çifti, ilk kez geldikleri Akçakoca’ya hayran kaldılar. Reklam yazarı olan Nilhan Vatansever Osmanoğlu gazetecilerin sorusu üzerine Muhteşem Yüzyıl dizisini eleştirerek, "Kostümleri beğeniyorum. Tarihi bir gerçekliği yok. Yalan, yanlış yazılmış. Kanuni Sultan Süleyman hükümdarlığı sırasında sadece 2 yıl Topkapı Sarayı’nda kalmış. Fakat tüm hayatı orada geçmiş gibi gösteriliyor. Hayal ürünü olarak yapılsaydı dizi daha iyi olurdu" dedi.

ABDÜLHAMİD’İN HAYATI FİLM OLACAK

Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu ise Sultan Abdülhamid’in hayatını anlatan film projelerini gelecek yıl hayata geçirmek istediklerini belirterek, "Yıllarca aile, tarih yanlış anlatıldı. Biz istiyoruz ki tarih düzgün anlatılsın. Biz de elimizden geldiği kadar tarihi düzgün anlatmak için çaba sarf edeceğiz. Kar amacı gütmüyoruz. Şimdiki film ve diziler kar amacıyla yapılıyor. Ülkemizde iki şeyden çok para kazanılıyor biri dinden, biri tarihten. Sultan Abdülhamid’in 30 senelik sultanlığı vardı. Yanlış anlatılan tarihin az da olsa bu filmle önüne geçmek istiyoruz. Sultan Abdülhamid’in hayatının tamamını değil, bir bölümünü filme yansıtacağız" diye konuştu.