Sulama kanalında kaybolan çocuğun cesedi bulundu

AA |  13 Ağustos 2019 Salı - 7:46 | Son Güncelleme : 13 08 2019 - 7:46

Adana'da Devlet Su İşlerine (DSİ) ait sulama kanalında kaybolan çocuğun cesedi bulundu.


Adana'da sulama kanalında kaybolan çocuğun cesedi bulundu. Alınan bilgiye göre, merkez merkez Yüreğir ilçesinde dün, DSİ'ye ait  sulama kanalına giren 15 yaşındaki Turgay Ballı'nın akıntıya kapılarak kaybolduğu  iddiası üzerine yapılan ve hava karardığı için sonlandırılan arama çalışmaları  sabah saatlerinde yeninden başlatıldı.
 
Ballı'nın kaybolduğu Kışla Mahallesi'nden başlatılan çalışmalarda,  suyu kesilen kanalda arama yapan Sualtı Grup Amirliği ekipleri, çocuğun cesedini  olay yerinden yaklaşık 5 kilometre uzakta buldu.
Yapılan incelemenin ardından Ballı'nın cesedi, yakınlarına teslim  edilmek üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Bayram ziyareti için Mersin'den Adana'ya geldikleri belirtilen amca  çocukları Turgay Ballı (15) ve Musa Ballı (15), serinlemek amacıyla Devlet Su  İşlerine (DSİ) ait sulama kanalına girmiş, akıntıya kapılan Turgay Ballı bir süre  sonra gözden kaybolmuştu.
 
 Amcasının oğlunu kurtarmak isterken boğulma tehlikesi geçiren Musa  Ballı ise çevredekiler tarafından sudan çıkartılmasının ardından Yüreğir Devlet  Hastanesine kaldırılmıştı.
 

ETİKETLER