Suç örgütüne 4 ilde operasyon: 15 gözaltı

DHA |  07 Eylül 2018 Cuma - 18:04 | Son Güncelleme : 07 09 2018 - 18:04

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri tehditle haraç, silahlı gasp, yağma ve kumar gibi çok sayıda suça karıştığını belirlediği bir suç örgütünü belirleyerek çalışma başlattı. 1 yıl boyunca fiziki ve teknik takiple izlenen şüphelilere sabah saatlerinde İstanbul, Trabzon, Çorum ve Muğlada eşzamanlı baskın yapıldı. İddiaya göre liderliğini Cem E. ve Mehmet Aziz S.nin yaptığı belirlenen suç örgütüne yapılan operasyonda şüpheli 15 kişi yakalanarak gözaltına alındı.


Şüphelilerin ardeslerinde, araçlarında ve üst aramalarında yapılan aramalarında 1 kaleşnikof tüfek olmak üzere 5 silah, silahlara ait 89 mermi, farklı kişilere ait 128 kredi kartı ve banka kartı ile 89 hesap cüzdanı ele geçirildi.
 
Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şüphelilerin Sarallar olarak bilinen suç örgütüyle bağlantılı grup olduğu ileri sürüldü. Şüphelilerin İstanbulda Şişli ve Beylikdüzünde, Muğla merkez ve Bodrumda yasadışı kumar oynatarak elde ettikleri paralarla lüks yaşam sürerek, lüks bir cip ile yat satın aldıklarını iddia edildi.
 
HUMMER CİPTEKİ GİZLİ BÖLMEDE KALAŞNİKOF ÇIKTI
 
Polis ekipleri yaptığı takip sırasında şüphelilerin lüks cipte bulunan gizli bölmede silahlar taşıdığını belirledi. Baskın sırasında lüks cipte yapılan aramalarda gizli bölmeyi açan ekipler 1 kalaşnikof tüfek ele geçirdi. Gizli bölmedeki kalaşnikof tüfeğin bulunması polis kameraları tarafından görüntülendi.
 
ŞEBEKE LİDERİ ARANIYOR
 
Gözaltına alınan şüphelilerin Vatan Caddesinde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri devam ederken, şebeki lideri olduğu iddia edilen Cem E. ve Mehmet Aziz S.nin arandığı öğrenildi.
 

ETİKETLER