Stresli günlere hazır olun!

SAMİYE ÖZBAŞ SOYSAL / ssoysal@gazetevatan.com |  14 Mart 2015 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 14 03 2015 - 2:30


 
Bu hafta 2012’den bu yana gündemde olan Uranüs Plüton kare açısı 7’nci kez kesinleşecek ve finali yapacak. Ardından 20 Mart’ta balık burcunda bir güneş tutulması ve yeniay olacak. Stresi yoğun ancak yeni hedefler belirleyeceğimiz günler geliyor. Hafta sonu güneşin koç burcuna geçişi ile hedef hızlanacak.
 
KOÇ ve Yükselen KOÇLAR
 
Harcamalara dikkat
 
Tutulma içsel dünyanıza ait bir takım kaygı ve endişelerle yüzleşme ve artık bunları geride bırakabilme gücü verecek. Hafta ortasında bu tarz bir deneyimin sinyalleri gelebilir. Üzerinizdeki mesleki baskı ve buna verdiğiniz tepkiler nedeniyle bazı şeyler yeniden yapılanıyor hayatınızda. Nisan ortasına kadar harcamalara özellikle dikkat.
 
BOĞA ve Yükselen BOĞALAR
 
Yanlış anlaşılabilirsiniz
 
Tutulma ile birlikte ilerleyen dönemde sizin için çok anlam taşıyacak olan bir grup çalışmasının içinde bulabilirsiniz kendinizi. Hafta ortası bir arkadaşınızla yanlış anlaşılma yaşanabilir. İnancınız ve düşünce yapınız sizin dışınızda gelişen olaylarla değişime uğrayacak. Nisan ortasına kadar estetik ve güzellikle ilgili konular gündeminizde
 
İKİZLER ve Yükselen İKİZLER
 
Sonuçlarla yüzleşin
 
Tutulma sonrasında mesleki alandaki idealleriniz konusunda yeni gelişmeler gündeme gelebilir. Hafta ortasında bu açıdan kendinizi ifade etmekte zorlanacağınız bazı görüşmeler olabilir. Karara bağlamayın. Maddi açıdan aldığınız riskler ve şimdiye kadar elde ettiğiniz sonuçlarla yüzleşmelisiniz. Venüs Boğa burcu geçişi ile Nisan ortasına kadar dinginliğe ihtiyaç duyacaksınız.
 
YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇLER
 
Sosyal hayat hızlanıyor
 
Tutulma ile birlikte, yurtdışı bağlantılı konular, akademik çalışmalar, hukuksal mevzular, içsel yolculuklar açısından taze adımlar atılacak. Hafta ortasında bir yolculuk planı ile ilgili aksaklıklar olabilir. İş hayatınızdaki dalgalanmaların birlikteliğinize olan yansımaları bir kez daha gündemde. Venüs Boğa burcu geçişi ile Nisan ortasına kadar sosyal hayatınızda bir hareketlenme söz konusu olacak.
 
ASLAN ve Yükselen ASLANLAR
 
Yumuşama söz konusu
 
Tutulma ile birlikte eşiniz için yeni bir kazanç kaynağı açılabilir. Ortak kazançlar ve riskli yatırımlar konusunda fırsatlar çıkacak. Hafta ortasında bu tarz bir bağdan kurtulma şansı gündeme gelebilir. Yeni tecrübeler sayesinde iş hayatındaki baskıcı ortamdan kurtulma imkanı bir kez daha doğacak. Venüs Boğa burcu geçişi ile Nisan ortasına kadar iş ilişkilerinizde yumuşama söz konusu olacak.
 
BAŞAK ve Yükselen BAŞAKLAR
 
Heyecan arayışları sizi yorabilir
 
Tutulma ile birlikte evliliğiniz ve eşiniz ile ilgili konular gündeme gelecek. Ya da bu yolda atılacak yeni adımlar söz konusu olacak. Hafta ortasında ikili ilişkilerde netlik her zamankinden önemli olacak. Özel hayatınızla ilgili çalkantılar ve yeni heyecan arayışları sizi yorabilir bugünlerde. Venüs Boğa burcu geçişi ile Nisan ortasına kadar seyahat imkanları artacak.
 
TERAZİ ve Yükselen TERAZİLER
 
Dikkat iletişim kazaları olabilir!
 
Tutulma sonrasında iş hayatınızda bazı değişiklikler, görev revizyonları ve de yeni başvuru ve talepler gündeme gelecek. Hafta ortasında iş nedenli iletişim kazaları riski olabilir, dikkat! Aile hayatınız ve birlikteliğiniz arasındaki dengeler sizin gayretiniz ile aşılabilecek. Nisan ortasına kadar dışarıdan alınan destek artacak.
 
AKREP ve Yükselen AKREPLER
 
Eşinizle ilişkinize canlılık gelecek
 
Tutulma ile birlikte çocuğunuz ile alakalı konularda bazı önemli adımlar atılabilir. Yeni başlangıçlar en çok onu ilgilendirecek. Hafta ortasında yaratıcılık isteyen işlerde verim yüksek. İşlerinizle ilgili rayına oturamayan sorunların temelinde iletişim sorunları yatıyor. Venüs Boğa burcu geçişi ile Nisan ortasına kadar eşinizle ilişkinize canlılık gelecek.
 
YAY ve Yükselen YAYLAR
 
Ailevi fedakarlıklar gündemde
 
Tutulma ile birlikte ev ve aile yaşamınıza dair bazı şeyler tetiklenecek. Ev değişimi, aileye yeni bir katılım ya da aile büyükleriyle ilgili bazı fedakarlıklar gündeme gelebilir. Kazancınızı dengeye oturtmak adına yaptığınız hamleler istikrar gerektiriyor. Venüs Boğa burcu geçişi ile Nisan ortasına kadar işlerinizde bir rahatlama yaratabilir. İştah artışına dikkat!
 
OĞLAK ve Yükselen OĞLAKLAR
 
Sevdiklerinizin desteği sizinle
 
Tutulma ile yakın çevrenizin de dahil olduğu bir plan proje gündeme gelebilir. Ticari girişimler söz konusu. Hafta ortası verilen sözler ve alınan bilgiler aldanmalara sebep olabilir. Kendinizle ilgili değiştirmek zorunda kaldığınızı kalıplar sevdiklerinizin desteği ile aşılabilir. Eğlence hayatına dair fırsatlar artacak.
 
KOVA ve Yükselen KOVALAR
 
Düşünceleriniz nitelik değiştiriyor
 
Tutulma ile kazanç kaynaklarınızda tazelenme ve yeni yatırım ve ödeme odakları gündemde. Hafta ortası parasal konulardaki kararlar ve alışveriş için uygun değil. İşin içinden çıkamadığınız bazı kaygılar dışarıya bambaşka şekilde yansıyor. Düşüncelerinizin niteliği konuşurken değişiyor. Nisan ortasında evde dekorasyon imkanları doğabilir.
 
BALIK ve Yükselen BALIKLAR
 
Önemli başlangıçlar yaşanabilir
 
Tutulma burcunuzda olacak ve bireysel odaklı girişimleriniz için adım atma cesareti verecek size. Önemli başlangıçlar ve belki de buna hizmet edecek bitirişler olabilir. Hafta sonundan önce bu nitelikteki ilk adımlardan kaçının. Maddi açıdan dengede hissetmeye ihtiyacınız var. Bunun tersine zorlayan şeylerden kaçının. Nisan ortasında iletişim trafiği yoğunlaşacak. 

ETİKETLER