SSK Gün Sorgulama İşlemleri İçin E Devlet Kapısı Hizmetinizde

28 Ağustos 2015 Cuma - 10:38 | Son Güncelleme : 28 08 2015 - 10:38

SSK gün sorgulama hizmetleri e devlet kapısında şifre ile sigortalılara sunulmaktadır. SSK gün sorgulama yaparak sigorta dökümü alarak sosyal güvenlik kontrolü yapabilirsiniz. Detaylara birlikte bakalım.


Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sağlanan sigorta hizmeti vatandaşlar tarafından çok önemsenmektedir. Tüm aile bireylerinin sağlanan sigorta üzerinden sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi ve aynı zamanda sigorta ile işçi haklarının da korunabilir olmasa sigortanın önemini daha da arttırmaktadır. Üstelik hükümet tarafından yapılan düzenlemeler ile birlikte sigortalı bir şekilde işçinin çalıştırılması zorunludur. Bu açıdan bir işe giren vatandaşlar sağlık ve yaşam konusunda sigorta aracılığı ile güvence sağlayabilmektedir. Sigortanın bu kadar önem kazanmış olmasa sigorta ile ilgili online olarak hizmetlerin de geliştirilmesini sağlamıştır. Bu açıdan tüm sigorta sahipleri merak ettiği konular hakkında online olarak bilgi alabilmektedir.

 

 
 
 
 
 
 

 

SSK gün sorgulama yapacak olan vatandaşlar merak ettikleri bilgilere ulaşabilecektir. Ayrıca online sigorta takibinin de kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Bu açıdan SSK sorgulama internet üzerinden yapılan ve en çok kullanılan resmi uygulamalar ve işlemlerden birisidir. Bu açıdan sizler de sigortanız hakkında bilgi almak ya da prim durumunuzu öğrenmek istiyorsanız SSK gün sorgulama yaparak merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. SSK gün sorgulama hizmetleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kurulmuş ve vatandaşların kullanımına sunulmuştur. Aynı zamanda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından desteklenen ve resmi olarak bilgilerin verildiği bu hizmetler sayesinde hem güncel hem de resmi bilgilere ulaşmak mümkündür.

 

Vatandaşların SSK sorgulama aracılığıyla prim bilgilerine ulaşmak istemesi halinde bu konuda SSK prim sorgulama yapması gerekmektedir. Yapılacak olan SSK prim sorgulama işlemleri 4A hizmet dökümünün alınmasıyla gerçekleşebilecektir. Bu açıdan vatandaşların SSK prim sorgulama işlemleri için hizmet dökümünü alması yeterli olacaktır. SSK gün sorgulama kapsamında alınacak olan hizmet dökümü sayesinde kolay bir şekilde primler kontrol edilebilecektir. SSK sorgulama yaptıktan sonra ekranda yayınlanacak olan hizmet dökümü sayesinde hangi ay içerisinde ne kadarlık bir primin ödendiği ve toplamda kişinin kaç günü olduğu görüntülenebilmektedir. Hizmet dökümü üzerinden sigorta ile ilgili tüm detayların öğrenilmesi mümkündür.

 

Bu açıdan sigorta için bilgi almak isteyen vatandaşlar belirtilen adımları takip ederek hizmet dökümü alabilir.

İnternet üzerinden yapılacak olan SSK gün sorgulama işlemlerinde herhangi bir ücret verilmesi de gerekmemektedir. Vatandaşların bu hizmetlerden yararlanması için yapması gereken en önemli işlem e devlet kapısı ile sisteme erişim sağlamaktadır. E devlet üyeliği ile giriş yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu menüsü altında yer alan tüm hizmetlerden yararlanılabilir ve SSK sorgulama, SSK prim dökümü alma gibi tüm işlemler gerçekleştirilebilir. Üstelik SGK tarafından sunulan hizmetler sadece bu hizmetlerde sınırlı değildir. Bu açıdan vatandaşların SGK üzerinden yapmak istediği tüm işlemler için online olarak uygun bir hizmet bulması ve ilgili hizmet üzerinden işlemlerini tamamlaması mümkündür.

ETİKETLER

SSK sorgulama gün