Sri Lanka'da dronelar yasaklandı

AA |  25 Nisan 2019 Perşembe - 9:51 | Son Güncelleme : 25 04 2019 - 9:51

Sri Lanka'da hafta sonu kilise ve otellere düzenlenen terör saldırılarının ardından ülkede drone ve insansız uçaklar yasaklandı.


Sri Lanka Sivil Havacılık İdaresi, drone ve insansız uçak yasağının,  "ülkede mevcut güvenlik durumu göz önünde bulundurularak" alındığını açıkladı.
 
Bu arada Sri Lanka polisinin ülkede patlayıcı aramayı sürdürdüğü,  bugün başkent Kolombo'nun 35 kilometre doğusunda Pugoda'daki çöplükte şüpheli bir  nesneyi imha ettiği belirtildi.
 
Sri Lanka'da Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayini sırasında  Kochchikade'deki St. Anthony's, Katana'daki St. Sebastian ve Batticaloa'daki  Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo'daki beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon  Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar düzenlenmişti. Bu saldırıların  ardından başkent Kolombo'nun banliyöleri Dehiwala'daki konukevi yakınında ve  Dematogo'da üst geçit yakınında patlamalar olmuştu. Saldırılarda 359 kişi  hayatını kaybetti, 500'den fazla kişi yaralandı. Saldırılarla bağlantılı  gözaltındaki şüpheli sayısının 58'e yükseldiği açıklandı. Bombalı saldırıları  terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.