Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? E-devlet sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 2021!

03 Eylül 2021 Cuma - 7:56 | Son Güncelleme : 03 09 2021 - 7:56

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçları araştırması yoğun bir şekilde devam ediliyor. Atama işlemleri 29 Ağustos'ta başlayan adayların, tercih dönemi 2 Eylül dün sona erdi. Adaylar sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, sözleşmeli öğretmenlik sonuçları saat kaçta açıklanacak? sorularına yanıt arıyor. İşte sözleşmeli öğretmen tercih sonuçları…


Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları adaylar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü mülakat sonuçları geçtiğimiz haftalarda erişime açılmış, adaylar 29 Ağustos’ta başlayan tercihlerini 2 Eylül’e kadar yapabildi. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları saat kaçta? Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 2021!

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH KONTENJANLARI

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 03.09.2021 tarihinde yani bugün ilan edilecek.

ATAMA TERCİHLERİ NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

2. Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.

3. Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-4 Takvim'de belirlenen tarihin son günü, gün sonu itibarıyla (Saat 23:59:59) tamamlamış olmaları gerekmektedir.

4. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

5. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum." "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

6. Tercihlerine atanamayan adaylardan "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

7. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; Not 6 : Bu durumda olan adayların sözlü sınava katılma yönündeki taleplerine ilişkin dilekçeler ile belgeleri il millî eğitim müdürlüklerince aynı gün DYS ortamında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderilecektir. personel.meb.gov.tr Sayfa 9 bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

8. Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.