• »
  • Eğitim Haberleri »
  • Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları (sözlü sınav) 2020 (Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi 2020)

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları (sözlü sınav) 2020 (Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi 2020)

25 Şubat 2020 Salı - 13:37 | Son Güncelleme : 25 02 2020 - 13:37

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, başvuru işlemlerini tamamlayan öğretmen adayları tarafından merakla bekleniyordu. Sözlü sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Sözlü sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyenler sınav merkezi olan il Millî Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla sınava girdiği sözlü sınav komisyonuna itiraz edilebilecektir. İşte sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları 2020 hakkında merak edilenler...


Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sınavları 5 Şubat’ta başladı, 22 Şubat’ta sona erdi. Sözleşmeli öğretmenlik atamalarında sona yaklaşıldı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün MEB tarafından ilan edildi. 

MEB SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜKALAT SONUÇLARI BELLİ OLDU

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TABAN PUANLARI 

20 BİN EK ATAMA DAHA GELİYOR

20 BİN EK ATAMA DAHA GELİYOR

ATAMA TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK

 

 

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI İTİRAZLARI NE ZAMAN?

Sözlü Sınav Sonuçlarına İlişkin İtirazlar ise 26-28 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak.

Sözlü sınav sonuçlarına, sınav merkezi olan il millî eğitim müdürlüğü aracılığıyla sınava girdiği sözlü sınav komisyonuna itiraz edilebilecektir.

İtirazlar, sözlü sınav komisyonu tarafından değerlendirilecek ve ilgililere bildirilecektir.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sözleşmeli Öğretmenlik atama tercihleri 9-13 Mart 2020 tarihleri arasında alınacak, atama sonuçları ise 18 Mart 2020 tarihinde açıklanacak.

ATAMA TERCİHLERİ

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.

Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.

Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.”

“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

Tercihlerine atanamayan adaylardan “9.5.2.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

ATAMA SONUÇLARI

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.