Sözleşmeli astsubay alımı için başvurular bugün sona eriyor!

13 Mart 2019 Çarşamba - 12:50 | Son Güncelleme : 13 03 2019 - 13:32

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 3 bin 40 erkek, 335 kadın olmak üzere toplam 3 bin 375 askeri personel alımı için başvurular 25 Şubat'ta başlamıştı. Astsubaylara verilecek maaşlar da belli oldu.


Jandarma Genel Komutanlığısözleşmeli astsubay alımı için ilana çıkmıştı. Başvurular bugün saat 23.59'da sona erecek. Erkek ve kadın sözleşmeli astsubay alımlarında ön başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresleri ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e- devlet kapısı vasıtasıyla yapılıyor. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmıyor.
 
ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR
 
-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 
-Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya kayıt tarihi olarak belirlenen 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.
 
-Jandarma Genel Komutanlığı için Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular),
 
-Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 1/2 müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular),
 
- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,
 
- www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan “2019 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2019 Yılı S.G.K.lığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.
 
MAAŞLARI NE KADAR?
 
TSK, Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları bünyesinde görev yapmakta olan astsubaylara, kıdemlerine göre maaş veriliyor.. Aldıkları maaş genel olarak 4 bin lira ile 5 bin lira arasında değişiyor. Kıdem, tazminat, sınıf, aile, görev vb. değişkenler nedeniyle de maaşlar daha da yükselebiliyor.