Soylu: Kandil'e ay yıldızlı bayrağı dikeceğiz

AA |  19 Haziran 2018 Salı - 11:58 | Son Güncelleme : 19 06 2018 - 12:28

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Çok yakın zamanda Kandil'e ay yıldızlı bayrak dikilir ve Türkiye bir melanet yuvasından daha kurtulur" dedi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin bir  melanet yuvasından daha kurtulacağını belirterek, "Çok yakın bir zamanda Kandil'e  ay yıldızlı bayrak dikilir.  dedi. 
 
Karadeniz Vakfının İbrahim Cevahir Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği  toplantıda Soylu, terör konusunda çok önemli adımlar attıklarını anlattı.
 
Terörün kaynağını kurutmaya devam ettiklerini, El-Bab'a 175 bin  Suriyelinin geri döndüğünü, sadece ramazan münasebetiyle 110 bin Suriyelinin  El-Bab'a gittiğini dile getiren Soylu, şimdi aynısını Afrin'de  gerçekleştireceklerini kaydetti.
 
Soylu, şöyle konuştu:
 
"Orası da bir terör yuvasıydı. Orasını da derdest ettik, orayı da  terör yuvası olmaktan kurtardık. Şimdi yeni bir terör yuvası var. 25 kilometrelik  hattın içerisinde... Kuzey Irak, Hakkari, Şırnak hattımız içerisinde. Bir  taraftan Haftanin, Hakurk, Avaşin Basyan, Zap, Metina... Bütün bunların tamamında  oluşturdukları kamplarla Türkiye'ye tehlike oluşturuyorlar. Kandil'i de muhafaza  edeceklerini düşünüyorlardı. Şimdi 25-26 kilometre, bazı yerlerde 28 kilometre  sınırımızın ötesindeyiz. Orada 10 üs bölgemiz var orada. En önemli yerlerde üs  bölgelerimiz var. Türkiye eski Türkiye değildir."
 
Eskiden bu tür operasyonların izinle yapıldığını, Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan'ın en büyük devrimlerinden birinin öz güven devrimi olduğunu ifade  eden Soylu, "Bugün sadece kendimize bakıyoruz. Türkiye büyük hamleler ve adımlar  gerçekleştirmiştir." dedi.
 
Soylu, teknolojilerini yükselttiklerini, birimler arasında uyumu en  üst düzeye çıkardıklarını dile getirerek, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve  koordinasyonunda Türkiye tarihinin en büyük terörle mücadelesini yaptı. Bundan  başarı elde etti. Çözüm süreci döneminde dağa giden insan sayısı 4 binleri aştı.  İstismar ettiler her şeyi. Alçakça ve haince kullandılar. Peki ne oldu? Bugün  rakam yok denecek kadar az seviyede. Terör örgütünün lojistik, beşeri, teknolojik  bütün dayanakları teker teker ortadan kaldırılıyor." değerlendirmesini yaptı.
 
Kandil'in terör örgütü için önemine dikkati çeken Soylu, "Çok yakın  bir zamanda Kandil'e ay yıldızlı bayrak dikilir. Türkiye bir melanet yuvasından  daha kurtulacak." dedi.
 
Süleyman Soylu, kim ne yaparsa yapsın Türkiye'nin kimseye pabuç  bırakmayacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:
 
"Türkiye'yi bir yerden aldık bir yere getirdik. Önemli bir mesafe kat  ettik. Şimdi buradan ileriye gitmek istiyoruz. Kişi başı gelirimizi 25 bin dolara  getirmemiz gerekir. İhracatımızı 500 milyar dolara çıkarmamız lazım. Önümüzde kat  etmemiz gereken mesafeler var. Anlaşılıyor ki mevcut sistemle  yapabileceklerimizin sınırına geldik. Mevcut sistem bir saatli bomba gibi. Hem  ayağımıza bağlı, bizi yavaşlatıyor hem de risk taşıyor. İşte 6-7 Ekim, işte 7  Haziran'da kuramadığımız hükümet. İşte 15 Temmuz darbe girişimi. 7 Haziran'da  hükümet kurabildik mi? Kuramayınca ne oldu? Bu Muharrem İnce'nin, Temel  Karamollaoğlu'nun, Meral Akşener'in... Meral Akşener'le Demirtaş'ı  karıştırıyorum. Birbirlerine o kadar çok benziyorlar ki. Öyle bir hal ortaya  koyuyorlar ki ziyaret ettikleri Demirtaş, bir talimatla bir şımarıklıkla beraber  PKK terör örgütünü harekete geçirmiş ve çukur olaylarını başlatmış. Daha önce 6-7  Ekim olaylarını gerçekleştirmiş, bu ülkeyi, bir umutsuzluğa ve karanlığa mahkum  etmek istemiştir."
 
İstanbul'da bazı "tuzu kuru" CHP'lilerin olduğunu söyleyen Soylu,  "Tayyip Erdoğan'dan ve bizden nefret eden, PKK'yı bize tercih eden, bugün HDP ve  PKK'ya açık açık oy isteyen, 'Eğer o barajı geçerse Türkiye'nin bütün sorunları  biter.' diyen bir anlayış söz konusudur. Önemli ve tehlikeli bir oyunun  içerisinde olduklarını söylemek istiyorum. Burada duracaksınız, burada para  kazanacaksınız, orada yaşayan insanların sıkıntılarından bir tanesinden haberiniz  olmayacak, orası bir huzur ortamıyla karşı karşıya kalacak ve buradan orayı  fitneleyeceksiniz." diye konuştu.
 
Soylu, bunu kimsenin kabul etmesinin mümkün olmadığını, bu ülkeden  verebilecekleri bir çakıl taşı olmadığını sözlerine ekledi.
 
Karadeniz Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cevahir, konuşmasının  ardından Soylu'ya kemençe armağan etti.

ETİKETLER