Sosyal medyada çok konuşulmuştu! Ve o kişi ortaya çıktı

AA |  07 Eylül 2018 Cuma - 18:14 | Son Güncelleme : 07 09 2018 - 18:14

İzmir'in Ödemiş ilçesinde trafik ışıklarının üzerine yuva yapan kumrunun güneşten etkilenmemesi için direğe şemsiye monte eden hayvansever Erol Yörük, "30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerini izlemeye gelmiştim. Kar helvası yerken gördüğüm kumrunun sıcakta kalmasına gönlüm razı olmadı." dedi


Atatürk Caddesi'ndeki trafik ışıklarının üstüne yuva yapan kumrunun  güneşten şemsiyeyle korunduğu haberinin ulusal medyada yayımlanmasının ardından  herkesin merak ettiği hayvansever Erol Yörük ortaya çıktı.
 
Veteriner Hekim Hakan Erdoğan'ın ulaştığı Erol Yörük (34), Demirdere  Mahallesi'nde yaşadığını, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri için ilçe  merkezine geldiğini belirterek şöyle konuştu:
 
"30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerini izlemeye gelmiştim. Kar  helvası yerken kafamı çevirdiğimde ışıkların üzerinde bulunan yerde gördüğüm  kumrunun sıcakta kalmasına gönlüm razı olmadı. Hemen kar helvasını bırakarak bir  işyerinden hem şemsiye hem de oraya monte etmek amacıyla bantla uzun sopa alarak  kumrunun üstüne monte ettim. Daha sonra da rahat rahat kar helvasını yemeye devam  ettim."
 
Yaşadığı yerde hayvanlar için her zaman yiyecek bıraktığını, onların  da bir canlı olduğunu vurgulayan Yörük, haberlerin yayımlanmasının ardından  kendisinin arandığını duyduğunu, veteriner hekim ile hemen irtibata geçtiğini  dile getirdi.
 
Veteriner Hekim Hakan Erdoğan ise hayvanseveri bulmak için sosyal  medyayı kullandığını hatta gazetelere ilan vermeyi de düşündüğünü aktararak  "Kendisi bana ulaştı. Kendisini duyarlılığından dolayı tebrik ediyorum." dedi.
 
Demirdere Mahallesi Muhtarı Muharrem Kırıcı da örnek davranışından  dolayı Yörük'e teşekkür etti.
 

ETİKETLER