Sosyal medya paylaşımıyla tepki çeken müdür yardımcısı görevden alındı

AA |  09 Nisan 2020 Perşembe - 10:59 | Son Güncelleme : 09 04 2020 - 11:29

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bir il müdür yardımcısının sosyal medyada tepki çeken paylaşımı sebebiyle görevinden alındığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.


Bakanlığın Twitter hesabından, bir il müdür yardımcısının sosyal  medyada paylaşımı ile ilgili basın açıklaması yapıldı.
 
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Bakanlığımıza bağlı çalışan bir il müdür yardımcısının sosyal medyada  gündeme gelen çirkin paylaşımı toplumumuzun tepkisini çekmiştir. Birlik ve  beraberlik ruhumuzu yaralayıcı bir dil ve üslup devletimizin hiçbir kademesinde  asla kabul edilemez. Anne ve yavrularımız ziyaret edilerek ihtiyaçları  karşılanacak ve Bakanlığımız hizmet modellerinden faydalandırılacaktır.  Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti'nin olduğu yerde kimse sahipsiz ve yalnız  değildir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tüm  vatandaşlarımızın huzur, barış ve refah içerisinde birlikte yaşaması için canla  başla çalışmaya devam ederek bu tür davranışlara asla izin vermeyeceğiz. Söz  konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma  başlatılmıştır."
 
İl müdür yardımcısı, dün sosyal medyada, zor durumda olduğunu  belirterek video paylaşan bir kadına verdiği karşılık nedeniyle tepki çekmişti.
 
 
İstanbul Valiliği: Hakkında tahkikat başlatılmıştır
İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail N. Twitter paylaşımı sonrası görevinden alındı. İstanbul Valiliği, "İlimizdeki bir kamu görevlisi tarafından yapılan ve hiçbir insani ve vicdani ölçüye sığmayacak bu çirkin paylaşımı esefle kınıyoruz" açıklaması yaptı.
 
Nail N.'nin tepki çeken paylaşımı ile valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi:
"İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı (Nail N), şahsi twitter hesabından yapılan çirkin paylaşımı nedeniyle, Bakanlık makamınca görevden alınmış ve hakkında tahkikat başlatılmıştır. İlimizdeki bir kamu görevlisi tarafından yapılan ve hiçbir insani ve vicdani ölçüye sığmayacak bu çirkin paylaşımı esefle kınıyoruz. Her vatandaşımızın hiçbir ayrımcılığa tabi olmadan, devletimizin bütün imkanları ve kamu hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanması için gece gündüz demeden görev yapmaya devam edeceğiz"