Sony, fragman yerine yanlışlıkla tüm filmi paylaştı

04 Temmuz 2018 Çarşamba - 14:24 | Son Güncelleme : 04 07 2018 - 15:05

Sony Pictures, geçen yıl piyasaya çıkardığı "Khali the Killer"adlı filmin fragmanı yerine yanlışlıkla tüm filmi YouTube'a yükledi. Şirket, hayatı 6 saat sonra fark edince filmi tamamen kaldırdı.


Dünyanın en büyük yapımcı şirketlerinden Sony Pictures, geçen yıl piyasaya çıkardığı "Khali the Killer"adlı filmin fragmanını yüklemek yerine 'yanlışlıkla' tüm filmi YouTube'a yükledi.
 
 
HATA 6 SAAT SONRA FARK EDİLDİ
 
Altı saat sonra kaldırılan filmi bu süre içinde 11 bin kişi izledi. Bazı eleştirmenler, Kasım'dan beri internetten parayla izlenebilen ve DVD'si satılan filmin bir pazarlama taktiği olarak bilinçli şekilde YouTube'a konmuş olabileceğini öne sürüyor.
 
 
İNCELEME BAŞLATILMIŞ OLABİLİR
 
Ancak Independent gazetesi, bunun Sony gibi büyük bir stüdyo için riskli bir girişim olduğunu ve şirketin olayın nasıl meydana geldiğini ortaya çıkarmak için inceleme başlatmış olabileceğini yazdı.
 
 
Eleştirmenlerden iyi yorumlar almayan filmin IMDB puanı 10 üzerinden 3,8. Başka bir film sitesi olan Rotten Tomotoes'da 'Khali the Killer' ile ilgili hiçbir yorum yer almıyor. Film kiralık katilliği bırakarak aşçılık yapmaya karar veren bir adamın Alzheimer hastası büyükannesine yardım etme çabasını konu alıyor.