Son dakika: Yurtlara zam yapılmayacak

AA |  06 Eylül 2018 Perşembe - 14:30 | Son Güncelleme : 06 09 2018 - 15:41

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda zam yapılmayacağı açıklandı.


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu  sene Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda ücretlerde herhangi bir  zam yapmayacaklarını söyledi.
 
Bakan Kasapoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversite hayatına  bu yıl başlayacak gençleri selamlayarak, "Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz,  ülkemizin her şehrinde tüm hazırlıklarını yaptı ve yeni heyecanla öğrencilerimizi  bekliyor. Gençlerimizin huzuru, güveni, mutluluğu bizim en büyük önceliğimiz.  Çabamız ülkemizin bütün imkanları ve kaynaklarıyla onları en iyi şekilde geleceğe  hazırlamak. Huzuru, güveni, mutluluğu esas alan Bakanlığımızın yurtları,  gençlerimizin evi, yurdu, yuvası. Başımızın tacı olan gençlerimiz için her türlü  fedakarlığa hazırız." ifadelerini kullandı.
 
Bu bağlamda Bakanlığa bağlı yurtlarda kalacak yaklaşık 700 bin  üniversiteli gence ve ailelerine önemli bir müjdeleri olduğunun altını çizen  Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti:
 
"Evet bu sene Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüze bağlı yurtlarımızda  ücretlerde herhangi bir zam yapmayacağız. Oluşturulmak istenen ekonomik baskılara  karşı direncimizi ve gücümüzü ortaya koymak adına yurt ücretlerine zam yapmama  kararı aldık, bunu da ekonomik baskılara karşı anlamlı bir duruş olarak  görüyoruz. Gençlerimize ve yurtlarımıza dair destekleri ve ücret politikasındaki  bu karardaki katkıları nedeniyle Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza gençliğimiz ve  Bakanlığımız adına şükranlarımı sunuyorum."