Son dakika... Uyarı geldi! Karla karışık...

AA |  15 Şubat 2019 Cuma - 13:37 | Son Güncelleme : 15 02 2019 - 13:40

Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Kocaeli, Bursa, Muğla, Mersin, Adana çevrelerinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Amasya, Tokat, Ardahan, Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Rüzgarın ise Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor.


 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, ülke genelinin  yarın parçalı ve çok bulutlu olması öngörülüyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları  ile İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Yalova, Sinop, Muğla, Mersin, Adana Hatay ve Şırnak çevrelerinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri  ile Amasya, Tokat, Ardahan, Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde karla karışık  yağmur ve kar tahmin ediliyor.
 
Rüzgarın Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve  kuzeydoğu yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde sabah ve  gece buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis öngörülüyor.