Son dakika... Rusya - ABD arası tansiyon yükseliyor! Uyarı gibi...

GAZETEVATAN.COM  |  12 Temmuz 2017 Çarşamba - 14:36 | Son Güncelleme : 12 07 2017 - 21:06

Kremlin'den ABD basınında yer alan haberlere son dakika açıklaması geldi. Trump'ın oğlu'nun Rus bir avukatla buluşup seçimi etkileme iddiaları yalanlanırken, Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov gazetecilere, "Uluslararası hukuk açısından Rusya, herhangi bir karşılık tedbirine gerek duymadan buna uzun süre katlanamaz" dedi.


Kremlin'den yapılan açıklamada, ABD basınında yer alan, seçim kampanyasında Donald Trump'ın oğlu Donald Trump Jr'ın Rus bir avukatla buluştuğu ve diğer başkan adayı Hillary Clinton ile ilgili zarar verici bilgi aldığı yönündeki haberleri yalanlandı.
 
Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov gazetecilere, "Uluslararası hukuk açısından Rusya, herhangi bir karşılık tedbirine gerek duymadan buna uzun süre katlanamaz" dedi.
 
Peskov "Ancak aynı zamanda ABD'deki meslektaşlarımızdan nihayetinde kabul ettikleri uluslararası hukuk ihlallerini düzeltmek için bir takım siyasi irade göstermesini bekliyoruz." şeklinde konuştu. 
 
Kremlin sözcüsü ayrıca, misilleme hareketininin ne zaman gerçekleştirebileceğini söylemeyi reddetti.
 
LAVROV: VAHŞİCE
 
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump Jr’ın Rus bir avukatla yaptığı görüşmeye ilişkin haberleri şaşkınlıkla izlediğini ve basında bu konuya yönelik eleştirileri vahşice olarak niteledi. Lavrov “Pireyi böylesine ciddi şekilde deve yapmalarını görmek şaşırtıcı” dedi.
 
Belçikalı mevkidaşı Didier Reinders’le ortak basın toplantısı düzenleyen Lavrov, “Rus bir avukatın Trump’ın oğlu ile görüşmekle suçlandığı haberlerini öğrendim ve şaşkınlıkla karşıladım. Bu vahşice. Herhangi bir insanın bir avukatla konuşmasında nasıl bir problem olabilir? Nasıl bir baskı bu? Konuyu bilmiyorum, ben de televizyondan duydum, dün akşam izledim. Bugün de televizyonu açtım ve bir baktım ki tüm Batı medyası bunu konuşuyor” ifadelerini kullandı.
 
TRUMP'IN OĞLU HAKKINDAKİ İDDİALAR
 
The New York Times, Trump'ın oğlu Donald Trump Jr'ın diğer başkan adayı olan Hillary Clinton ile ilgili zarar verici bilgi almak için Rus bir avukatla buluştuğunu yazmış, Trump'ın oğlunun buluşma öncesinde Rus hükümetinin babasının başkan seçilmesine yardımcı olabileceğinin söylendiğini öne sürdü.