Son dakika: Pendik'te rehine krizi son erdi!

AA |  10 Eylül 2018 Pazartesi - 13:41 | Son Güncelleme : 10 09 2018 - 15:47

İstanbul Pendik'te bulunan Melek Aknil Lisesi'ne gelen bir kişi, okulda çalışan nişanlısını silahla rehin aldı. Yapılan müzakereler sonrası Pendik'te rehine krizi sona erdi. Rehin alınan kadın kurtarılırken, şahıs da gözaltına alındı.


İstanbul Pendik'teki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu  Lisesi'nde kadın çalışanı rehin alan şahıs polise teslim oldu. 
 
Asker olduğu belirtilen nişanlısı U.K. tarafından, stajyer memur  olarak görev yaptığı Pendik Yenişehir Mahallesi'ndeki Melek Aknil Çok Programlı  Anadolu Lisesi'nde rehin alınan H.D, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı  müzakereci ekipler ile Özel Harekat Polisleri'nin çabalarıyla kurtarıldı.
 
Yaklaşık 1,5 saat süren müzakerenin ardından silahlı zanlı, polise  teslim oldu. H.D. ve U.K, ifadelerinin alınması için polis tarafından emniyete  götürüldü.
 
OLAY
 
Pendik Yenişehir Mahallesi'ndeki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde stajyer memur olan kadın çalışan, asker olduğu belirtilen nişanlısı  ile henüz bilinmeyen bir nedenle tartıştı.
 
Bir süre sonra burada silahlı rehin alma ihbarının yapılmasının  ardından, okula çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi.
 
Kadın personelin silahlı şahıs tarafından okulun tuvaletinde rehin alınması üzerine, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı müzakereci ekipler de olay  yerine geldi.
 
Özel harekat polisleri, güvenlik gerekçesiyle okuldaki görevlileri, öğrenci velilerini bina dışına çıkartırken, bahçedeki gazetecileri de olay  yerinden uzaklaştırdı.
 
 
ELİNDE BIÇAK VAR
 
Pendik'te okulda nişanlısını rehin alan Umut D.'nin müzakereci polise, silahının olmadığını ve elinde bıçak bulunduğunu söylediği öğrenildi.
 
VASİP ŞAHİN'DEN AÇIKLAMA
 
İstanbul Valisi Vasip Şahin Pendik'teki rehine krizi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şahin, "Gerekli tedbirler alındı. Müzakereler devam ediyor. Kadın okul aile birliğinde görevli. Olaya müdahale edecek ekip her ihtimale karşı hazır bekliyor." dedi.