Yeni askerlik sistemiyle ilgili flaş açıklama!

12 Şubat 2019 Salı - 15:08 | Son Güncelleme : 12 02 2019 - 16:54

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Geride bıraktığımız 3 haftalık süre zarfında PKK/KCK terör örgütüne karşı yurt içinde ve Irak’ın kuzeyinde kararlılıkla ve taarruz anlayışı ile yürütülen operasyonlarda; toplam 56 terörist etkisiz hale getirildi" denildi. Öte yandan Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili bilgi de verildi.


Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler  Tanıtım Subayı Binbaşı Nadide Şebnem Aktop, gündemdeki konular  ile İstanbul'da yaşanan helikopter kazasına ilişkin vaçıklama yaptı. 
Yeni askerlik sistemi ile ilgili bilgi de veren Aktop şunları dile getirdi:
Tel Rıfat bölgesinden saldırılara unsurlarımız tarafından meşru  müdafaa kapsamında gerekli cevap verilmektedir, verilmeye devam edilecektir. Fırat'ın doğusuna harekat hazırlıklar tamamlandı.
Yurt içinde ve Irak’ın kuzeyinde yürütülen operasyonlar  kapsamında üç haftada 56 terörist etkisiz hale getirildi.
FETÖ ile mücadele kararlılıkla devam etmektedir. Son 7 ay içinde  1076 personel açığa alınmıştır. Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili olarak ise; çalışmamızın ilk taslağı Kabine Toplantısında Sn. Cumhurbaşkanımıza sunulmuştur. Çalışmalarımız, diğer Bakanlıklar/Kurumlarla koordineli olarak devam ediyor. Maksadımız, Toplumdan geniş bir kabul görecek, tüm ihtiyaçları ve talepleri karşılayacak dengeli bir sistem teşkil etmektir. Önümüzdeki günlerde çalışmalar Sayın Cumhurbaşkanımızın onayına sunulacak. Sonuçlar müteakiben kamuoyuyla paylaşılacaktır.