Son dakika: Merkez Bankası'ndan yeni hamle

AA |  29 Ağustos 2018 Çarşamba - 9:04 | Son Güncelleme : 29 08 2018 - 9:50

Yarından itibaren Bankalararası Para Piyasası’nda gecelik vadedeki işlemler için bankaların borç alabilme limitlerinin 13 ağustos 2018 öncesi limitlerin iki katı olarak uygulanmaya başlanmasına karar verildi.


Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB),  bankalararası para piyasasında gecelik vadedeki işlemler için bankaların borç  alabilme limitlerini, 13 Ağustos öncesi limitlerin iki katına çıkardı. 
 
TCMB'nin Bankalararası Para Piyasası limitlerine ilişkin basın  duyurusu, bankanın resmi internet sitesinden yayımlandı.
 
Duyuruda, 13 Ağustos 2018'de TCMB tarafından gün içi ve gecelik  vadedeki hazır imkanlar çerçevesinde bankalara ihtiyaç duydukları tüm likiditenin  sağlanacağının duyurulduğu anımsatılarak, "Yapılan değerlendirmeler sonucunda, 29  Ağustos 2018'den itibaren TCMB bünyesinde faaliyette bulunan bankalararası para  piyasasında gecelik vadedeki işlemler için bankaların borç alabilme limitlerinin  13 Ağustos 2018 öncesi limitlerin iki katı olarak uygulanmaya başlanmasına karar  verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

ETİKETLER