Son dakika: İstanbul'da korkutan yangın!

13 Haziran 2018 Çarşamba - 15:18 | Son Güncelleme : 13 06 2018 - 18:05

İstanbul Kağıtahane Cendere'de bulunan bir fabrikada yangın çıktı.Yanan fabrikadan yükselen dumanlar birçok ilçeden görüldü. Fabrikada havuz malzemeleri üretildiği ve içeride çok miktarda kimyasal maddenin olduğu bildirilen fabrikadaki yangın saatler sonra kontrol altına alındı.


Ayazağa'da havuz ürünlerinin imalatının yapıldığı  fabrikada çıkan yangın kontrol altına alındı. Alınan bilgiye göre, Ayazağa Cendere Yolu Çakırlar Sokak'taki  fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangına, birçok ilçeden  gelen itfaiye ekiplerince müdahalede bulunuluyor. Yangın söndürme çalışmalarına itfaiye ekiplerinin yanı sıra helikopter  de havadan da destek verdi.
 
Söndürme çalışma sırasında bir itfaiye eri dumandan etkilendi.  İtfaiye erine ilk müdahale, olay yerinde ambulans görevlileri tarafından yapıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini alırken, araçların  ve vatandaşların yangın bölgesine girişine izin vermiyor. Kısmen kontrol altına alınan yangını söndürmek için havadan ve karadan  çalışmalar sürüyor Bu arada, itfaiye ekipleri alevlerin yakındaki ormanlık bölgeye  sıçramaması için yoğun çaba harcadı.
YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ
 
  
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan ilk bilgilendirmede, şu  ifadeler yer aldı:"Ayazağa mevkisinde 9 bin metrekare alanında kurulu kağıt ve kimyasal  madde fabrikasında çıkan yangın İstanbul itfaiyesini alarma geçirdi. Saat  14.57'de alınan ihbar üzerine hareket eden ekipler, saat 15.04'te olay yerine  ulaştı. Yangının kısa sürede yayılma eğilimi göstermesi üzerine Avrupa ve Anadolu  yakasındaki itfaiye gruplarından takviye istendi. Olay yerine 19 gruptan 50 araç  ve 125 personel gönderildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin diğer birimleri de  alarma geçerek, itfaiyeye destek verdi. Yangının çevreye sıçraması önlendi ve kontrol altına alındı."
 
 
 
 
 

ETİKETLER