Son dakika: İstanbul'da sağanak yağmur başladı...

06 Eylül 2018 Perşembe - 15:04 | Son Güncelleme : 06 09 2018 - 16:44

Meteoroloji uyarı üstüne uyarı yaptı.İstanbul'da yağmur gece ve sabah saatlerinde etkili oldu. Öğlen saatlerinde yerini güneşli havaya bıraktı.Bazı ilçelerde hayatı olumsuz etkiledi. Uzmanlar sağanak yağmurun güney ilçelerde 1-2 saat içinde yeniden etkili olacağını duyurmuştu, sağanak kentin genelinde etkili oluyor. Kara bulutlar gökyüzünü kapladı.


KARADENİZ İÇİN DE UYARI 

Öte yandan Meteoroloji'den bir uyarı da Karadeniz için yapıldı. Zonguldak, Bartın ve Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu,  Artvin ve Düzce'nin kıyı kesimlerinde yarın yerel olmak üzere kuvvetli yağış  tahmin ediliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerine göre, yarın ülkenin kuzey,  iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu  Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve  batısı ile Bingöl çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak  yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık olacak.
 
Yağışların, Zonguldak, Bartın ve Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu,  Artvin ve Düzce'nin kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli (21-50  kilogram/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.
Tahminlere göre, Karadeniz Bölgesi'nde rüzgar, Batı Karadeniz'de batı  ve kuzeybatıdan 3-5, doğusunda 6-8, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4-6,  batısında 6-8 kuvvetinde esecek ve dalga boyu 1,5-2,5 metreyi, Orta Karadeniz'de  3-4 metreyi bulacak.
 
Rüzgarın 3-5 kuvvetinde eseceği Marmara Bölgesi'nde dalga boyu 0,5-1,5  metre olacak. Ege Bölgesi'nde rüzgar, Kuzey Ege'de batı ve güneybatıdan 2-4, öğle  saatlerinden sonra 3-5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3-5, güneyinde 4-6  kuvvetinde esecek. Dalga boyu 0,5-1,5 metre, güneyde ise 1,0-2,0 metreyi bulacak. Akdeniz Bölgesi'nde rüzgar, batı ve kuzeybatıdan, bölgenin doğusunda  batı ve güneybatıdan 3-5, Batı Akdeniz açıklarında 4-6 kuvvetinde esecek ve dalga  boyu 1-2 metre, Batı Akdeniz açıklarında 2,5 metre olacak.