Son dakika: İstanbul'da yağmur başladı! İşte çok çarpıcı fotoğraf...

11 Eylül 2018 Salı - 13:26 | Son Güncelleme : 11 09 2018 - 16:10

İstanbul'da öğlen saatlerinde etkili olan olumsuz hava koşulları sırasında Yenibosna'da dolu yağdı. Kısa süren dolu yağışı cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Hadımköy'de araçlar altgeçitte mahsur kaldı. Sağanak yağış hava ve kara ulaşımını aksattı.


İstanbul'da önce kara bulutlar görüldü ardından da sağanak yağmur başladı.Yağış nedeniyle bazı ev iş yerlerini su  bastı, cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Beylikdüzü, Avcılar ve Esenyurt ve Hadımköy'de yağış nedeniyle bazı araçlar su  birikintisinde mahsur kaldı.  Hadımköy'de alt geçidi su bastı.Araçlardaki sürücüleri ve yolcular itfaiye  ekiplerince kurtarıldı.Su tahliyesi yapan itfaiye ekiplerinin bölgedeki  çalışmaları devam ediyor. Silivri'de ise vatandaşlar yağıştan korunmak için duraklara ve bina  girişlerine sığındı.

 Hava ve kara yolu trafiği aksadı
  Sağanak, hava trafiğini de etkiledi. Bazı uçaklar, Atatürk  Havalimanı'na kısa süreli gecikmeyle indi. Yağış ve yoğunluk nedeniyle bazı  uçaklar havalimanına iniş öncesinde havada tur attı.  Yağış dolayısıyla ayrıca Avcılar-Büyükçekmece istikametinde, çift  yönlü araç yoğunluğu oluştu.
 
 
Yağmura teslim olan İstanbul'da da boğazı çamur kapladı.
 

İstanbul Boğazı ve çevresini aniden kara bulutlar kapladı. Bulutlar nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü neredeyse görünmez hale geldi. Yağmur özellikle Anadolu yakasındaki bazı ilçelerde etkili olmaya başladı.

ÜSKÜDAR'I SEL BASTI
 

Üsküdar'da şiddetli yağış nedeniyle yolları sel bastı. Sürücüler göle dönen yolda ilerlemekte güçlük çekti.  
 
 
Üsküdar Harem sahil yolunda aniden bastıran yağmur sele neden oldu. Şiddetli yağış nedeniyle göle dönen yolda sürücüler zor anlar yaşadı. Yağmur bulutların gökyüzünü kaplamasıyla kararan hava görüş mesafesini de düşürünce sürücüler ilerlemekte güçlük çekti.
 


İstanbul Boğazı'nın üstünde şimşekler çaktı. O anlar kameralara böyle yansıdı 


İşte Meteoroloji'nin radar görüntüsünde İstanbul üzerindeki yağmur bulutları