Son dakika: Halkı sokağa dökmek isteyenlere gözaltı

AA |  09 Şubat 2018 Cuma - 9:06 | Son Güncelleme : 09 02 2018 - 9:50

Başkentte, Zeytin Dalı Harekatı'nı protesto bahanesiyle halkı sokağa dökmeye çalıştığı tespit edilen PKK/KCK üyesi 17 kişi için gözaltı kararı verildi.


Başkentte, Zeytin Dalı Harekatı'nı protesto bahanesiyle  halkı sokağa dökmeye ve çatışma çıkartmaya çalıştıkları gerekçesiyle haklarında  gözaltı kararı verilen terör örgütü PKK/KCK üyesi 17 şüphelinin yakalanması  amacıyla operasyon başlatıldı. 
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, Zeytin  Dalı Harekatı'nı protesto bahanesiyle halkı sokağa dökmeye ve çatışma çıkartmaya  çalıştıkları tespit edilen terör örgütü PKK/KCK üyesi 17 şüpheli hakkında gözaltı  kararı verildi.
 
Ankara Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince,  şüphelilerin yakalanması amacıyla başlatılan operasyon sürüyor.
 
Başsavcılık, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından hudutlar ile  bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ  üyesi teröristleri etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin  baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla yürütülen Zeytin Dalı Harekatı aleyhinde  sosyal medya hesaplarından terör propagandası yapanlar hakkında soruşturma  başlatmıştı.

ETİKETLER