Son dakika: Fiyatı açıklandı, bundan fazla para vermeyin

29 Ağustos 2018 Çarşamba - 7:15 | Son Güncelleme : 29 08 2018 - 12:41

Okulların açılmasına sayılı günler kala milyonların cebini etkileyecek son dakika haberi geldi. Kırtasiye masrafı için fiyatlar belirlendi. Peki pahalı satanlar için ne yapılmalı? Bir öğrencinin kırtasiye masrafı için aileler ne kadar bütçe ayırmalı. İşte son dakika haberimizle ilgili bütün detaylar...


Aileler dikkat. Okulların açılmasına kısa bir süre kala fazla para harcamayın. Tüm Kırtasiyeciler Derneği bu konuda peş peşe uyarılarda bulundu. Bir öğrenci için yapılacak kırtasiye alışveriş tutarı 165 ila 650 lira arasında olmalı. 

FİYATLAR FAZLA OLURSA BİLDİRİN

Tüm Kırtasiyeciler Derneği, bu yılki fiyatları açıkladı Bu fiyatların üzerinde satış yapanları derneğe bildirin.
 
Okulların açılması yaklaşırken; velileri de alışveriş telaşı sardı. Veliler, kırtasiye ve kıyafet alışverişlerinin faturasını merak ederken; fiyatlar da belli olmaya başladı. Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Başkanı Vecdet F. Şendil, bir öğrenci için ortalama kırtasiye alışverişi tutarının 165 ila 650 lira arasında olacağını belirtti.
 
 
ÖZEL OKULLARDA DAHA YÜKSEK
 
Özel okullarda okuyanların kırtasiye harcamalarının devlet okullarına göre daha yüksek tuttuğunu belirten Şendil, anaokulunda kırtasiye masrafının ilköğretim ve ortaöğretime göre daha yüksek olduğuna dikkat çekti. Kırtasiye alışverişleri için velilere uyarılarda bulunan Şendil, şunları kaydetti: "Tüketiciler aldıkları ürünlerin mutlaka etiketlerine bakmalı. Ambalajlı, ithalatçısı ya da üreticisi belli olan ürünleri tercih etmeliler."
 
OKUL SERVİSİNE % 13 ZAM
Okul servis ücretlerine zam geldi. Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası, yüzde 13 zam yaptı. 0-3 kilometre arası, 2018-2019 eğitim dönemi için bin 818 TL oldu.