Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri sıraladı!

AA |  11 Şubat 2019 Pazartesi - 15:47 | Son Güncelleme : 11 02 2019 - 17:56

Sincan'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara için müjdeleri peş peşe verdi. Sebze-meyve fiyatlarının yarı yarıya indiğini ve daha da ineceğini söyleyen Erdoğan," Bunlarla kalmayacağız. Pirinç, bulgur, mercimek hepsi... Fırsatçılar her dönemde olduğu gibi bu dönemde de ortaya çıktılar. Kene gibi milletimizin sırtına yapışanlara asla izin vermeyeceğiz" dedi.


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sincan Lale Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış  töreninde yaptığı konuşmada, toplu açılışı düzenlenecek belediye yatırımları ile  eğitim tesislerinin ilçeye hayırlı olmasını diledi.
 
Sincan'ın tarihi ve insan zenginliği itibarıyla Ankara'nın ve  Türkiye'nin bir özeti olduğunu belirten Erdoğan, "Gönül coğrafyamızın ve  ülkemizin dört bir yanından gelen insanlar, yıllardır Sincan'da görüldüğü gibi  ahenk içinde yaşıyor." dedi.
 
Türkiye'nin davayı ve aşkı en iyi anlatan şairlerinden Abdurrahim  Karakoç'un 28 yıl Sincan'da ikamet ettiğini hatırlatan Erdoğan, şairin "Tut  Ellerimden" şiirini okudu.
 
 
Erdoğan, "Gönüllerimizdeki birliği, dizelere döken Abdurrahim Karakoç  ağabeyimizi de rahmetle yad ediyorum." diye konuştu. Sincan'ın böyle büyük zenginliklere ev sahipliği yapan bir ilçe  olduğunu aktaran Erdoğan, Ankara'da sanayi ve ticaretin nabzının attığı bir  bölgede yer alan Sincan'ın emeğin, alın terinin, tevekkülün ve huzurun kıymetini  çok iyi bildiğini söyledi.
 
Bugüne kadar olduğu gibi ülkenin geleceğine dört elle sarılan  Sincanlıların, bozkırın ortasında kurulan ilçeyi de daha ileriye taşıdığını ifade  eden Erdoğan, "Sincan'ın sadece nüfusu artmakla kalmıyor, aynı zamanda yıldızı da  parlıyor." dedi.
 
Sincan'ın önceki başkanı Mustafa Tuna ile mevcut Belediye Başkanı  Murat Ercan'ın ilçeye büyük hizmetler yaptıklarını dile getiren Erdoğan, açılışı  olacak 56 milyon liralık eserler ve hizmetlerin son dönemde yapılanların küçük  bir örneğini oluşturduğunu kaydetti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi açılışı yapılacak Sincan Belediyesinin  çok amaçlı kültür merkezinin, stadyumunun, hanımlar lokalinin, parkların, spor  alanlarının, semt pazarlarının ve diğer hizmetler ile Sincan Anadolu Lisesi ve  Spor Salonu başta olmak üzere 39 milyon lira yatırım bedeli olan 5 eğitim  tesisinin de ilçeye hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.
 
SİNCAN'A YAPILACAK HİZMETLER
 
Sincan'a gelecek dönemde çok önemli yatırım müjdeleri olduğunu  bildiren Erdoğan, şöyle devam etti:
 
"Bunlardan biri, iki etap halinde yapılacak olan ve 600 bin metrekare  alana sahip Belören Millet Bahçesi'dir. İlk ne olacak dendiğinde 'Millet  bahçeleriyle, millet kıraathaneleriyle halkımızın huzuruna çıkacağız.' dedim.  Sera Parkı'nın hemen üstünde kurulacak Belören Millet Bahçesi, Sincanlı  kardeşlerimizi yeşille, sanatla ve sporla buluşturacak bir eserdir.
 
Bir diğer önemli eserimiz, Temelli Göleti Millet Bahçesi'dir. Bu eser,  Ankara'nın giriş kapısı diyebileceğimiz Temelli'deki göletin çevresinde  yapılacaktır. Temelli Göleti Millet Bahçesi'nde golf kulübünden atlı sporlara,  kürekçilikten balıkçılığa, köy evlerinden el sanatlarına kadar pek çok hizmet yer alacaktır.
 
Zir Vadisi, Ankara'nın en önemli tarihi yerlerinden biridir. Asırlık  eserlerin bulunduğu Zir Vadisi, Timur'un fillerini sakladığı yer olarak da  biliniyor. Sincan Belediyemiz, bu bölgeyi arkeolojik önemine uygun bir şekilde  yeni baştan düzenliyor. Vadi içerisinden geçen derenin ıslahından başlayarak,  yürüyüş yollarından mesire alanlarına, sosyal ve kültürel pek çok esere kadar bu  bölgeyi Ankara'nın en cazip yerlerinden biri haline getireceğiz. Geçmiş asırlarda  Ankara'nın güreş ve spor müsabakası alanı olan bu yeri ata sporlarımızın merkezi  haline dönüştüreceğiz."
 
Bir diğer önemli projelerinin iki kilometrelik tramvay hattı olduğunu  açıklayan Erdoğan, "İlçenin iki ayrı yakasında bulunan metro ve Başkentray  istasyonları arasında kurulacak bu tramvay hattıyla toplu taşım sistemleri  arasındaki geçişler kolaylaşacak, trafik yoğunluğu da azalacak." bilgisini verdi.
 
Sincan'da gelecek dönemde hayata geçirecekleri bir diğer önemli  projenin rekreasyon ve poligon alanı olduğunu kaydeden Erdoğan, "Mülk  Mahallesi'nde 116 bin metrekarelik alanda kuracağımız bu tesiste  vatandaşlarımızın, güvenli ve huzurlu bir ortamda poligon hizmetinden  yararlanabilmesini temin edeceğiz." dedi.
 
BELEDİYECİLİK AK PARTİ'NİN İŞİDİR
 
Hem Büyükşehir hem Sincan Belediyesinin ilçeyi büyüklüğüne ve  gelişmesine uygun hizmetlerle donatacağını dile getiren Erdoğan, "Belediyecilik  AK Parti'nin işidir. Belediyecilik, şehre aşkla bağlı olmayı, gece gündüz  çalışmayı, laf değil eser üretmeyi gerektirir. Biz, milletimizin karşısına  eserlerimizle çıkıyoruz. Sabun köpüğü gibi sürekli şişirilenlerin havası işin  başına gelince sönüp gidiyor." değerlendirmesinde bulundu.
 
Bugün Ankara'nın 5,5 milyon nüfusuyla siyasette, bürokraside,  sanayide, ticarette, eğitimde, sağlıkta, kültür sanatta, hayatın her alanında  bulunduğu yerle örnek bir şehir olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:
 
"Başkentimizden daha küçük şehirler, pek çok sıkıntının altında  ezilirken, Ankara üstlendiği tüm yüklerin altından başarıyla kalkmayı bilmiştir.  İşte İzmir... Körfez pislikten, kokudan geçilmiyor. Aynen benim aldığım  İstanbul'un Haliç'i gibi. İnşallah şimdi İzmirli kardeşlerim inanıyorum ki  İzmir'de Cumhur İttifakı'na verecekler. Nihat kardeşimizle İzmir'i de pırıl pırıl  yapacağız. İstanbul neydi, Ankara neydi? Biz buraları devraldıktan sonra ne oldu?  Daha güzel olacak."
 
Erdoğan, Büyükşehir ve Sincan Belediyesinde yapacakları hizmetlerle,  Ankara'yı büyük ve güçlü Türkiye hedefiyle mütenasip bir noktaya çıkarmakta  kararlı olduklarını belirterek, vatandaşlara "Sincan 31 Mart'ta tevazu, samimiyet  ve gayretle 'memleket işi gönül işi' diyerek, bir kez daha AK Parti diyor muyuz?  Sincan 31 Mart'ta tercihimizi, hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz? Sincan,  31 Mart'ta Cumhur İttifakı'na destek veriyor muyuz?" diye sordu.
 
ANKARA ŞEHİR HASTANESİ BİRKAÇ GÜN İÇİNDE AÇILACAK
 
Türkiye'nin hizmetinde olduğumuz 17 yıldır her alanda ülkemizi kalkındırmanın milletimizin refahını artırmanın mücadelesini verdik. Göreve geldiğimizde ne idik ne olduk. Ülkemizi 3,5 kat büyüttük. Eğitimde, sağlıkta, ulaştırmada, enerjide, sporda, sosyal yardımlarda Türkiye'nin dünyanın en ileri seviyesine yükseltmek için gece gündüz mücadele gösterdik. Ankara'da şimdi şehir hastanemizi yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde şehir hastanemizin açılışını yapacağız. Burada yaklaşık 3,5 milyon hasta kalabilecek. Yatak sayısı bu kadar fazla. 6 kuleli dev bir hastane. Yönetime geldiğimizde dünyada satın alma paritesine göre 17. sıradaki Türkiye'yi hamdolsun 13'üncülüğe çıkardık. Bu yıl inşallah 12'nciliğe çıkarmayı hedefliyoruz.
 
Türk milletine yakışan ne ise onu yaptık onu yapıyoruz. Şu anda inşallah Ankara'daki şehir hastanesi Türkiye'nin en büyüğü olacak. Artık hemen hemen her şeyi bitti. Birkaç gün içerisinde açıyoruz. Arkasından tabi inşallah size yakın olan yine hastaneyi de açacağız Etlik. Böylece iki tane dev şehir hastanesine Bilkent ve Etlik olarak Ankara'mız kavuşmuş olacak.
 
Ülkemizi demokraside ve ekonomide getirdiğimiz yer önemlidir. Daha gidecek çok yolumuz yapacak çok işimiz var. Sıradan bir gelişmekte olan ülke seviyesinden gelişmekte olan ülkeler seviyesine getirdiğimiz ülkemizi muhafaza etmemiz gerekiyor.
 
FIRSATÇILAR İŞE KOYULDU
 
Biz bu seviyeye getirdikçe birileri paçamıza yapışıyor. Maruz kaldığımız saldırılara baktığımızda aslında doğru yolda yürüdüğümüzü görüyoruz. Türk milletinin bir özelliği vardır. Herkes saldırıya uğradığında köşesine çekilir siner. Biz ise silkelenir kendimize gelir enerji ve moral toplarız. Türkiye'nin hedeflerine olan inancı bileniyor. Ekonomisi birkaç milyon dolarla sarsılan bir Türkiye vardı. Şimdi sürekli yükselen bir Türkiye var. Etrafımızın terör örgütleriyle kuşatılmaya çalışılmasının sebebi budur. Maalesef fırsatçılar Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de işe koyuldular. Döviz, faiz, enflasyon kıskacına alınmak isteyenlere meydanı boş bırakmayacağız. 
 
FİYATLAR ŞİMDİ YARI YARIYA İNDİ DAHA DA İNECEK
 
Kene gibi milletimizin sırtına yapışanlara asla izin vermeyeceğiz. Şimdi bugünden itibaren Ankara, İstanbul başladık. Şimdi direkt olarak belediyelerimiz vasıtasıyla sebze meyve satmaya başladık. Fiyatlar şimdi yarı yarıya indi daha da inecek. Bunlarla kalmayacağız, pirinç, bulgur, mercimek hepsi. Sarımsakları depolarda çürütüyorlar maalesef uygun fiyata vermiyorlar. Fırsatçı fiyatları katlayandır. Fırsatçı elinde imkan olduğu halde onu kullanmayıp bir başka köşede pusuda bekleyendir. Fırsatçı, tüm bunları bildiği halde ülkesinin saflarında yer almak yerine Türkiye düşmanlarının ağzıyla siyaset yapandır.
 
SİZ ÖLÜLERİ REHİN ALDINIZ
 
İşte Bay Kemal bunlarla uğraşıyor. Bay Kemal biz seni zaten SKK Genel Müdürü olduğun zamandan tanıyoruz. Hastaneye sağlıklı girenler maalesef hasta çıkıyordu. Siz ölüleri bile rehin aldınız rehin aldınız biz sizi biliyoruz. Ama artık bu devir kapandı. Böyle bir şey artık yok.
 
Ekonomideki dalgalanmanın boyutuyla ilgisiz şekilde fiyatları üçe beşe katlayanlarda açık söylüyorum bu ülkeye saldıranların değirmenlerine su taşıyanlardır. Üç oy fazla almak için koskoca ülkenin sırtına hançer saplamaktan çekinmeyenlerin dersini siz vereceksiniz. 31 Mart akşamı bunlara 'Osmanlı Tokatı'na var mıyız? Biz 17 yıldır nasıl bunlara rağmen milletimizle kol kola gönül gönüle ülkemizi büyüttüysek önümüzdeki dönemde de 2023 hedeflerimize ulaşacağız.
 
Sizlere sesleniyorum, Sincan Büyükşehir'de ve ilçemizde gönül belediyeciliğine sahip çıkmaya var mıyız? Başkentimiz Ankara'yı belediye hizmetlerinde de zirveye çıkarmaya hazır mıyız? İşte benim gönlümdeki kalbimdeki Sincan budur. Rabbim hepinizden razı olsun.
 
CUMHUR İTTİFAKI MEYDANLARDA, SOKAKLARDA KURULDU
 
Bu can bu tende oldukça hizmete devam edeceğiz. Türkiye'yi büyüttük daha da büyüteceğiz. Ülkemizi güçlendirdik daha da güçlendireceğiz. Milletimize kem gözlerle bakanlara haddini bildirdik bildirmeye de devam edeceğiz. Gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bu mücadelede yerli ve milli kim varsa herkesle birlikte yürümeye hazırız. Cumhur İttifakı'nda işte bu var. Cumhur İttifakı meydanlarda, sokaklarda kuruldu. Sizler Cumhur İttifakı'nın tabanında kimler olduğunu biliyorsunuz. AK Parti ve MHP el ele verdiler ve Cumhur İttifakı'nı kurdu. 15 Temmuz gecesi Bay Kemal Atatürk Havalimanı'na geldi. Oradan tankların arasından onların riyasetinde kaçarak Bakırköy Belediyesine gitti.