Son dakika!.. Çiğdem Şenyiğit İstanbul'da yakalandı

AA |  04 Kasım 2019 Pazartesi - 11:06 | Son Güncelleme : 04 11 2019 - 12:23

Terörden Arananlar Listesi'nde "gri" kategoride yer alan ve DHKP/C'nin sözde silahlı propaganda birliği sorumlusu olduğu iddia edilen Çiğdem Şenyiğit, İstanbul’da yakalandı.


Terörden Arananlar Listesi'nde "gri" kategoride yer  alan ve terör örgütü DHKP/C'nin sözde “Silahlı Propaganda Birliği” sorumlusu  olduğu öne sürülen Çiğdem Şenyiğit, İstanbul'da gözaltına alındı. 
 
İstanbul istihbarat ve terörle mücadele şube müdürlüklerine bağlı  ekipler, DHKP/C'nin üst düzey sorumlularından olan ve Terörden Arananlar  Listesi'nde "gri" kategoride yer alan Şenyiğit'in Ataşehir'de saklandığı ve eylem  arayışı içerisinde olduğu istihbaratı üzerine çalışma başlattı.
 
Yapılan çalışmalar sonucunda tespit edilen adrese operasyon düzenleyen  ekipler, örgüte ait olduğu belirlenen hücre evinde Şenyiğit'i gözaltına aldı.
 
Adreste yapılan aramada, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital  malzeme ele geçirildi.
 
Hakkında 5 ayrı suçtan arama kaydı bulunan şüphelinin emniyetteki  işlemleri sürüyor.
 
Daha önce de silahıyla yakalanmıştı
 
Şüpheli Çiğdem Şenyiğit, 30 Temmuz 2012'de de İstanbul Emniyet  Müdürlüğü Vatan Caddesi'ndeki Yerleşkesine saldırıda bulunmak için Hırka-i Şerif  Camisi'ne girdikten sonra çarşaf giyerek çıktığı esnada polis ekiplerince  yakalanmıştı.
 
Üzerinden eylemde kullanacağı değerlendirilen silah ele geçirilen  Şenyiğit, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.