Son dakika... "Cosa Nostra"nın yeni babası yakalandı!

04 Aralık 2018 Salı - 12:13 | Son Güncelleme : 04 12 2018 - 12:13

İtalya'nın en ünlü mafyası "Cosa Nostra"ya yönelik operasyonda, aralarında örgütün yeni liderinin de bulunduğu 46 kişi gözaltına alındı.


İtalya'nın güneyindeki Sicilya Adası'nın Palermo kentinde faaliyet gösteren ülkenin en ünlü mafyası "Cosa Nostra"ya düzenlenen operasyonda 46 kişi yakalandı. 
 
İtalyan Ansa ajansının haberinde, Cosa Nostra'nın yeni lideri 80  yaşındaki Settimino Mineo'nun da bulunduğu 46 kişinin Palermo'daki özel polis  ekiplerinin yürüttüğü soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda gözaltına  alındığı belirtildi.
 
Haberde, profesyonel işi kuyumculuk olarak bilinse de mafya ile  bağlantılı sabıkası bulunan Mineo'nun, son olarak 11 yıl cezaevinde kaldıktan  sonra geçen yıl serbest bırakıldığı bilgisi yer aldı.
 
Operasyonda, Mineo'nun yanı sıra geçmişte mafya babası olarak bilinen  Gregorio di Giovanni, Filippo Salvatore Bisconti ve Francesco Colletti gibi  isimlerin de yakalandığı kaydedildi.
 
Haberde, son olarak 1993'te toplantı yaptığı bilinen Cosa Nostra'nın  mafya babalarının yıllar sonra ilk kez 29 Mayıs'ta bir araya geldikleri  belirtilerek, bu toplantıda, Cosa Nostra'nın tarihi mafya babası olan ve bir yıl  önce ölen Toto Riina'nın yerine Mineo'nun yeni lider olarak seçildiği ifade  edildi.
 
Soruşturmayı yürüten polis ve jandarma ekipleri, yakalanan mafya  mensuplarına ağır gasp, hayali ihracat, silahlı saldırı gibi suçlamalar  yöneltiyor.