Şişli'de zabıta memurlarına rüşvet gözaltısı

AA/DHA |  18 Ağustos 2018 Cumartesi - 15:58 | Son Güncelleme : 18 08 2018 - 17:39

Şişli'de bir inşaat firması yetkilisinden rüşvet istediği öne sürülen 2 zabıta memuru suçüstü yakalandı.


Şişli'de zabıta memurlarına rüşvet gözaltısı. 15 Ağustos'ta Dolapdere Caddesi üzerindeki bir  inşaat şirketinin yetkilisi Y.G. Şişli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde görevli 2  zabıta memurunun kendisinden bir süredir rüşvet aldıkları gerekçesiyle polise  şikayette bulundu.
 
Emniyetteki şikayetinde zabıta memurlarına eksiklerinin olmadığını  söylediğini, zabıta memurlarının ise kendisine, "Biz bir şey buluruz. Sen rahat  ol" dediklerini, bu çerçevede zabıtalara 45 gündür yaklaşık 22 bin lira verdiğini  ileri süren Y.G, zabıta memurlarının son olarak 2 bin lira daha isteyince durumu  polise bildirdiğini ifade etti.
 
Şikayet üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği Memur Suçları  ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı. İnşaat firması yetkilisi Y.G ile  görüşen ekipler, zabıta memurlarına istediği parayı vereceğini söyleyip,  belirledikleri yerde buluşmasını istedi.
Beşiktaş'ta 17 Ağustos'ta bir kafede buluşan inşaat firması yetkilisi  Y.G ile zabıta memurlarını takibe alan polis, parayı alan zabıta komiseri T.K.  (56) ve zabıta memuru B.Y'yi (26) suçüstü yakaladı.
Şüphelilerin üst aramasında önceden seri numaraları alınan 2 bin lira  ele geçirildi.
Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından  Çağlayan Adliyesi'ne adliyeye sevk edildi.İki şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 
 
ŞİŞLİ BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA
 
Bu arada Şişli Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Rüşvet konusunda caydırıcı olması için tüm zabıta görevlilerinin yakasına isminin yazılmasını sağladık. Bunu yapan tek belediyeyiz. Rüşvete ve usulsüzlüğe karışanlara karşı sıfır toleransımız var" denildi.
 
 
  
 

ETİKETLER