Şimdi söz yargıda

16 Ekim 2018 Salı - 2:30 | Son Güncelleme : 16 10 2018 - 2:30

Başsavcılık, Arda’nın 12.5 yıl hapsini istedi, suçlamalar vahim: ‘Cinsel taciz’, ‘Ruhsatsız silah’ ‘Güvenliği tehlikeye sokmak’ ve ‘Kasten yaralama.’ Berkay ise hakaretten 2 yılla yargılanacak.


Futbolcu Arda Turan ile popçu Berkay Şahin arasındaki kavgayla ilgili iddianame hazırlandı. Arda Turan hakkında, ‘Cinsel taciz’, ‘Ruhsatsız silah bulundurmak’, ‘Genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak’ ve ‘Kasten yaralama’ suçlamalarıyla dava açıldı. Berkay hakkında da ‘hakaret’ suçlamasıyla iddianame düzenlendi. Berkay hakkındaki ‘tehdit’ suçlamasından takipsizlik verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede Arda Turan’a 12,5 yıl, Berkay’a ise 2 yıla kadar hapis isteniyor.  Turan’ın, geçen hafta Emirgan’daki ‘Gizli Kalsın’da Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin’e tacizde bulunduğu iddia edilmişti. Turan çıkan tartışma sonrası Berkay’ın burnunu kırmış, popçunun tedavi gördüğü hastaneye giderek silahla ateş etmişti. 

Rekor dava açacağım!

teve2’deki ‘2. Sayfa’nın haberine göre, Arda Turan olayla ilgili yakınlarına şunları söyledi: “Bana attıkları taciz yalanı nedeniyle Berkay ve eşine Türkiye Cumhuriyeti’nde görülmemiş büyüklükte, gelmiş geçmiş en büyük tazminat davasını açacağım. Hiçbir masraftan kaçınmayacağım. Gerçekler ortaya çıkacak. Davadan asla vazgeçmem.”

TUTUKLAMA TALEP ETTİ
 
Berkay Şahin’in avukatı, Arda Turan hakkında ‘tutuklama kararı’ çıkarılması için savcılığa dilekçe verdi. Berkay’ın avukatı Ayşegül Mermer, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçeyle başvurarak ünlü futbolcu Arda Turan’ın ‘tehdit’, ‘genel güvenliği tehlikeye sokma’, ‘taciz’ ve ‘adam yaralama’ suçlarından tutuklanmasını istedi.

ETİKETLER