Sıcaklık 40 dereceyi buldu! Kendilerini denize attılar...

AA |  06 Temmuz 2019 Cumartesi - 14:10 | Son Güncelleme : 06 07 2019 - 14:10

Turizmin merkezlerinden Antalya ve Muğla'da sıcak havayı fırsat bilenler, denizde yüzmenin keyfini yaşadı.


 Antalya Meteoroloji Bölge Hava Tahmin Merkezi yetkililerinden alınan  bilgiye göre, kentte hava sıcaklığı 40, deniz suyu sıcaklığı 29 derece ve nem  oranı ise yüzde 28 olarak ölçüldü.  Sıcaklığın 40 dereceye ulaşmasıyla vatandaşlar ve turistler plajlara  akın etti. Yoğunluğun yaşandığı Konyaaltı Sahili'nde çok sayıda kişi denizde  yüzüp güneşlendi. Bazıları, su sporları yaparak eğlenceli zaman geçirdi.
 
 Aileleriyle sahile gelen çocuklar ise hem yüzdü hem de parklardaki  yerden püskürtülen sularla oynayarak eğlendi. Sıcak havanın etkili olduğu Gazipaşa ilçesinde de turistler  bahçelerden çilek topladıktan sonra Kral Koyu'na geçerek denizde serinledi.  Turkuaz rengiyle ünlü koyda doğal güzelliklerin keyfini çıkartan turistler de  ilçedeki mavi turlarlar eşsiz koyları keşfediyor.
Kral Koyu'nu beğendiğini söyleyen Litvanyalı Ugne Kemzüraıte,  Gazipaşa'da denizin çok güzel olduğunu söyledi.
 
Muğla
Muğla'da da yerli ve yabancı turistler, sahillerde yoğunluk  oluşturdu. Hava sıcaklığının 38, deniz suyu sıcaklığının ise 28 derece ölçüldüğü  kentte tatilciler serinlemek için sahillere akın etti.  Ula ilçesinin "Sakin Kent" unvanına sahip Akyaka Mahallesi yakın  illerden gelen turistlerle doldu. Halk plajında güneşin ve denizin keyfini  çıkaran tatilciler, serinlemek için sık sık denize girerken, kimileri de  Akyaka'dan kalkan günübirlik tur tekneleriyle Gökova Körfezi koylarında gezintiye  çıktı.
 
 Hava sıcaklığının 41, deniz suyu sıcaklığının da 24 derece ölçüldüğü  Marmaris'te turistler Marmaris Belediyesi Halk Plajı, Uzunyalı, Turunç ile  İçmeler sahillerini doldurdu.  Turistler denize girip serinledi, kumsalda  güneşlendi, su sporları yaparak eğlendi. Cadde ve sokaklarda sakinlik gözlenirken, su parklarında ve  sahillerdeki işletmelerde yoğunluk yaşandı. Marmaris Körfezi'nde adrenalin sevenler deniz paraşütüyle uçtu ve  jet-skiye bindi.
 
 Bodrum ve Fethiye
 
 Tatil için Bodrum'u tercih edenler Gümbet, Bitez, Kumbahçe ve  Paşatarlası plajlarında deniz, kum ve güneşin tadını çıkardı. İlçede sahil  kesiminde hareketlilik yaşanırken, sıcak hava nedeniyle cadde ve sokakların sakin  olduğu görüldü. Güvercinlik Mahallesi'ndeki otellerin sahillerinde de yoğunluk  gözlendi. Bazı tatilciler, yatlarla koylara açılarak serin sularda denize girmeyi  tercih etti.
 Fethiye ilçesinin Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Belceğiz Plajı'nda da  vatandaşlar denize girmeyi ve kumsalda güneşlenmeyi tercih etti. Macera tutkunları Babadağ Hava Sporları Rekreasyon Merkezi pistinden  yamaç paraşütüyle havalanarak, Ölüdeniz'in eşsiz manzarasını izleme fırsatı  buldu.
 

ETİKETLER