Sıcak’tan ilk albüm

14 Mayıs 2019 Salı - 16:40 | Son Güncelleme : 14 05 2019 - 16:40

2015 yılında Kemal Çetkin, Taner Öztonbul ve Altuğ Coşkun’un bir araya gelmesiyle kurulan “Sıcak” 10 şarkılık ilk albümleri "19/4 Mevsim’’i Arpej Yapım etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu.


Albüm şarkılarının sözlerindeki soyut etkiyi somut gerçeklik ile harmanlayıp oluşturduğu kontrast etkiye, müziğinde gitar ve davula, keman ve piyano ile verdiği kontrast etki ile destek veren grubun müziğinde, çağdaş tınıların yanı sıra beslendiği kültürün de etkisi görülüyor.  
 
İlk Video Klip Dünyanın Nazar Boncuğun'a
 
Albümün ilk video klibi; Konya'nın Karapınar ilçesinde bulunan ve "Dünyanın Nazar Boncuğu" olarak bilinen Meke Dağı ve Krater Gölü'nde çekildi. 
 
Cover'a İnat Kendi Besteleriyle Yola Çıktılar
 
Kurulduğu günden beri bestelerini müzikseverler ile buluşturmayı hedef haline getirmiş bir topluluk olan Sıcak, bugüne kadar beş adet tekli yayınladı. Bestelerin tamamı grubun solisti Kemal Çetkin'e ait olan albümdeki tüm şarkıların düzenlemelerini Kemal Çetkin (Vokal - Gitar -  Piyano) Taner Öztonbul (Davul) ve Altuğ Coşkun (Gitar) yaptı. Albümde gruba bas gitarda Toygun Uğur Tosunoğlu, kemanda Besme Lazar eşlik etti. 
 
 

ETİKETLER