Serhat Kılıç sahnede gözyaşlarını tutamadı!

22 Mart 2017 Çarşamba - 10:50 | Son Güncelleme : 22 03 2017 - 10:50

Oyuncu Serhat Kılıç, 25 yıllık sanat birikimini bir tiyatro sahnesi ile taçlandırdı. Kendi tiyatrosunu kurmanın mutluluğunu yaşayan sanatçı, sahnede hüngür hüngür ağladı.


1 Nisan’da perdelerini açacak olan Sahne Ankara için hazırlıklarını sürdüren Serhat Kılıç, tiyatronun ilk oyunu 'Tek Kişilik Şehir’i İstanbul seyricisine oynadı. Ayakta alkışlanan sanatçı, duygusal anlar yaşadı.
 
Kendi tiyatrosunu kurmanın en büyük hayali olduğunu belirten oyuncunun, Ankara’da bir de tiyatro okulu bulunuyor. Gönlünden geçenin mezun olan öğrencilerine iş imkanı sağlamak olduğunu vurgulayan Kılıç, "Öğrencilerimin mezun olduktan sonra çalışabilecekeleri bir sahneleri olmasını çok istiyordum. Sahne Ankara’nın kuruluşunun en büyük motivasyonu budur. Hayalimi gerçekleştirdim, tiyatroya gönül vermiş tüm meslektaşlarımın bu mutluluğu yaşamasını dilerim" dedi. 
 
Usta oyucu Serhat Nalbantoğlu’nun da ortağı olduğu Sahne Ankara’nın açılışına tüm Ankaralıları davet eden Kılıç, "Bu hayatta en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz tiyatro yapıyoruz zaten başka da bir iş de bilmiyoruz" şeklinde konuştu. 
 
SAHNE ANKARA, ANKARA’DA FARK YARATACAK 
 
400 kişilik seyirci kapasiteli, Ankara’nın en büyük özel tiyatro sahnesi olan Sahne Ankara, 900 metrekarelik konser, gösteri ve sergi alanıyla, ziyaretçilerine eşsiz bir kültür sanat keyfi sunuyor. 1 Nisan itibariyle birbirinden iddialı eserleri seyirci ile buluşturmanın hazırlığında olan Sahne Ankara, Çankaya’daki tek tiyatro ve konferans salonu olma özelliği de taşıyor. 
 
DOKUZ OYUNLUK TİYATRO FESTİVALİ NİSAN’DA 
 
Sahne Ankara’da adeta bir sanat rüzgarı esecek. Oyuncu kadrosunda Serhat Kılıç, Benian Dönmez ve Gerçek Alnıaçık gibi başarılı oyuncuların yer aldığı 'Tek Kişilik Şehir' ile 1-2 Nisan’da açılan perde, başrolünü Genco Erkal’ın oynadığı 'Bir Deli’nin Hatıra Defteri' gibi kapalı gişe oynayan birbirinden iddialı oyunlar ile devam edecek. Festival; başrollerini, Serhat Nalbantoğlu, Nurşim Demir, Özlem Ersönmez, Bilal Gürdere, İrfan Kılınç gibi isimlerin paylaştığı 'Terör' oyunu ile 30 Nisan’da kapanacak.
 
Tüm etkinlik biletleri, Sahne Ankara gişesi, Biletix online satış veya Biletix satış noktalarından temin edebilecek.
 
FESTİVAL TAKVİMİ
 
1-2 Nisan “Tek Kişilik Şehir”
Serhat Kılıç, Benian Dönmez, Gerçek Alnıaçık
 
6-7 Nisan “Bir Delinin Hatıra Defteri”
Genco Erkal
 
8-9 Nisan “Güneşin Sofrasında”
Genco Erkal, Tülay Günal
 
10 Nisan "Basit Bir Ev Kazası" 
Günay Karacaoğlu
 
13-14 Nisan “Anlatılan Senin Hikayendir”
Levent Üzümcü
 
19 Nisan “Adalet Sizsiniz”
Rutkay Aziz, Taner Barlas
 
20 Nisan “Topuklu Terlik Süt Yapar”
Durul Bazan, Ali İl, Mert Aykal, Yeşim Koçak, İpek Türktan Kaynak, Füsun Kostak
 
21-22 “Nisan Shirley”
Sumru Yavrucuk
 
28-29-30 Nisan “Terör”
Serhat Nalbantoğlu, Nurşim Demir, Özlem Ersönmez, Bilal Gürdere, İrfan Kılınç